Facebook Google+ Twitter

"Konflikty w szkole" - poradnik dla rodziców

Szkoła, to miejsce, gdzie każdego dnia pojawiają się konflikty pomiędzy uczniami, nauczycielami, rodzicami i dyrekcją. Jak poruszać się w gąszczu relacji szkolnych, aby w sposób właściwy wspierać swoje dziecko?

To rodzice powinni umieć zidentyfikować problem szkolny i odpowiednio wcześnie rozwiązać go wspólnie z nauczycielem. W książce „Konflikty w szkole” wydanej przez Wolters Kluwer Polska w cyklu Niezbędnik Aktywnego Rodzica, autorki wskazują jak sprawnie prowadzić dialog i osiągać porozumienie w kontaktach ze szkołą.

Wskazują błędy komunikacyjne i na przykładach omawiają najczęściej spotykane sytuacje w relacjach rodzice – szkoła. Warto zapoznać się ze spostrzeżeniami autorek i zweryfikować swój sposób komunikacji z nauczycielami. Przed nami czas ocen i podsumowań letniego semestru –może zawarte w książce wskazówki okażą się przydatne na najbliższych wywiadówkach?

Wydawnictwo przygotowało również wersję tej książki dla dyrektorów szkół i nauczycieli. W swojej pracy często potrzebują podpowiedzi jak właściwie rozwiązywać pojawiające się w szkole konflikty i prowadzić dialog z rodzicami. W tym zawodzie oprócz talentów pedagogicznych, potrzebne są często umiejętności mediatora i negocjatora. Z takiej lektury korzyści odniosą wszyscy, a w największym stopniu, dzieci.

Więcej informacji na temat książek na stronie www.profinfo.pl


Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Autorzy: Ewa Maksymowska, Monika Werwicka
Cena: 29,00 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.