Facebook Google+ Twitter

Konfrontacja policjantów na komisji ds. Olewnika?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 07:24

Szef sejmowej komisji śledczej Marek Biernacki wnioskuje, by Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odtajniło dane policjantów, którzy mieli zabezpieczać przekazanie okupu porywaczom Krzysztofa Olewnika - dowiedział się "Nasz Dziennik".

Gazeta podaje, że stosowny wniosek jest już w resorcie. Ujawnienie danych policjantów pozwoliłoby na przeprowadzenie konfrontacji między policjantami a siostrą Krzysztofa, Danutą Olewnik-Cieplińską.

Z wnioskiem o odtajnienie danych wystąpili już w styczniu prokuratorzy apelacyjni z Gdańska. Ministerstwo odmówiło, tłumacząc to "dobrem policji" - przypomina gazeta.

Zbulwersowany postawą resortu Włodzimierz Olewnik, ojciec Krzysztofa, wysłał list do premiera Donalda Tuska, protestując przeciwko takim działaniom. O kłopotach z konfrontacją mówiła też podczas przesłuchania przed komisją Danuta Olewnik-Cieplińska. Opowiedziała posłom swoją wersję zdarzeń, do których doszło przy przekazywaniu okupu porywaczom w lipcu 2003 roku. Jednak wersja przedstawiona przez policjantów jest zupełnie inna - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.