Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26669 miejsce

Kongo: Kilkuset zabitych. Zbrodnię ujawniono po miesiącach

Co najmniej 321 osób zginęło w nieujawnionej jak dotąd masakrze w Kongo pod koniec 2009 roku - poinformowała monitorująca łamanie praw człowieka organizacja Human Rights Watch w opublikowanym w sobotę raporcie.

 / Fot. Fot. scree/www.hrw.orgWg raportu ludzie zostali okaleczeni. Oprawcy odcięli im uszy i wargi, by ci, którzy przeżyli ogrom tragedii zachowali w tajemnicy. Anneke Van Woudenberg z Human Rights Watchnazwała tę rzeź "jedną z najgorszych, jakie kiedykolwiek popełniło ugrupowanie Armia Bożego Oporu (ang. Lord's Resistance Army) w swej krwawej, 23 - letniej historii" - czytamy na portalu tvn24.pl.

O tej strasznej tragedii nikt wcześniej nie informował. Do masakry doszło między 14. - 17. grudnia 2009 roku w północno-wschodniej części Konga. Zabijani byli głownie mężczyźni. Rebeliani porywali kobiety i dzieci. Słabsi, którzy szli zbyt wolno, byli zabijani.

Jak podaje BBC, w masakrze w Kongo mogło zginąć więcej ludzi, niż informuje w raporcie Human Rights Watch. Armia Bożego Oporu, która dokonała rzezi na mieszkańcach Konga jest jedną z najbrutalniejszych grup rebelianckich w Afryce. To, nie pierwsza masakra z ich udziałem. Armia Bożego Oporu powstała w 1987 roku w Ugandzie.

Źródło: tvn24.pl, hrw.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.