Facebook Google+ Twitter

Kongres inwestycyjny – alternatywne sposoby inwestowania

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-14 14:02

Już 22 czerwca 2010r. w warszawskim hotelu Sheraton odbędzie się Kongres Inwestycyjny – unikalne spotkanie inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Owoce biznesu"

Owoce Biznesu - twój pomysł na biznes / Fot. Owoce BiznesuKongres Inwestycyjny to wyjątkowe spotkanie przedstawicieli rynku kapitałowego w Polsce – podkreśla Ireneusz Tomczak, prezes Fundacji Obserwatorium Zarządzania – wierzymy, że w niedługim czasie stanie się kluczowym wydarzeniem dla branży PE/VC, sieci Aniołów Biznesu oraz inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, którzy chcą inwestować na rynku niepublicznym – dodaje.

W programie Kongresu przewidziane są dwa równolegle prowadzone całodniowe panele.Pierwszy z nich skierowany jest do inwestorów indywidualnych a drugi do inwestorów instytucjonalnych. Panel pierwszy przybliży uczestnikom obecny stan rynku inwestycji typu Business Angels oraz Venture Capital/Private Equity. Zaproszeni eksperci przedstawią możliwości, jakie prywatnym inwestorom oferuje rynek niepubliczny oraz zaprezentują sytuację i perspektywy tego rynku w Polsce i na świecie. W programie znajdą się praktyczne informacje na temat procedur prawnych i finansowych związanych z inwestycjami kapitałowymi oraz porady na temat bezpieczeństwa
i oceny projektów inwestycyjnych. Prelegenci przedstawią interesujące studia przypadków pokazane z perspektywy zarówno inwestora jak i przedsiębiorcy.

Drugi panel adresowany do inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze VC/PE, banki inwestycyjne, inkubatory czy też fundusze zalążkowe podejmuje nieco inną tematykę. Podczas panelu przedstawione zostaną nowe możliwości inwestycyjne które oferuje polski rynek VC/PE oraz trendy dominujące na globalnym rynku inwestycyjnym. W programie znajdą się praktyczne informacje na temat zasad wyceny innowacyjnych projektów gospodarczych oraz ryzyka, jakie wiąże się z inwestycjami na rynku niepublicznym, zarówno pod kątem prawnym, jak i finansowym. Jak podkreślają organizatorzy, specjalistyczna tematyka Kongresu zapewni obecnym oraz potencjalnym inwestorom dostęp do najnowszych danych, analiz oraz studiów przypadku niezbędnych w prowadzeniu tego rodzaju działalności.

Kongres organizowany jest jako część Programu „Owoce Biznesu” skierowanego do małych i średnich firm oraz początkujących przedsiębiorców, które posiadają ciekawy pomysł na biznes,
ale nie mają dostępu do kapitału na jego realizację.

Głównym założeniem programu jest pomoc przedsiębiorcom w nawiązaniu kontaktów z inwestorami oraz wspieranie innowacyjnych rozwiązań w biznesie. Obok doradztwa i wsparcia dla przedsiębiorców, „Owoce Biznesu” to cykl 32 ogólnopolskich konferencji poświęconych metodom i źródłom finansowania przedsiębiorstw oraz interaktywny serwis internetowy www.owocebiznesu.pl, będący platformą skupiającą szybko rosnącą bazę projektów inwestycyjnych zgłaszanych przez przedsiębiorców.

Patronami merytorycznymi programu Owoce Biznesu są: Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, Lewiatan Business Angels, Krajowy Fundusz Kapitałowy oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Materiał PR:
nf.plinwestowania/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.