Facebook Google+ Twitter

Kongres Małżonków apeluje o odrzucenie Konwencji stambulskiej

- Zmiana pojęć opisujących prawdę o tożsamości kobiety i mężczyzny oraz małżeństwa i rodziny niesie ze sobą kryzys, za którym przychodzi nienawiść, chaos i wojna. Tego uczy historia – ostrzega Kongres małżeństw w apelu do D. Tuska.

Pary małżeńskie zgromadzone na II Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw w Świdnicy podjęły debatę o kondycji rodziny w Polsce. Nie zabrakło świadectw o zmaganiu się o wierność i tryumfach miłości małżeńskiej. Szczególny niepokój wywołuje u uczestników debaty świdnickiej rządowa próba przedefiniowania rodziny, w związku z którą wystosowali apel do marszałek Kopacz o odrzucenie Konwencji stambulskiej wymierzonej w realistycznie definiowaną rodzinę w oparciu o różnice płciowe.

Rząd "nie otacza troską i wsparciem normalnej większości a zamiast tego promuje coraz mocniej i wbrew woli Narodu prawa marginalnych grup społecznych, które dążą do narzucenia społeczeństwu swej ideologii".

"Nie zgadzamy się z działaniami promującymi obce naszej kulturze i chrześcijańskiej spuściźnie idee wymierzone wprost lub pośrednio w instytucje małżeństwa i rodziny" - czytamy w apelu do władz. "Zgoda na zmianę definicji i pojęć określających fundamentalne prawdy o tożsamości kobiety i mężczyzny oraz małżeństwa i rodziny niesie ze sobą kryzys wartości, za którym przychodzi nienawiść, chaos i wojna. Tego uczy historia zarówno Polski jak i Europy".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.