Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20041 miejsce

Kongres regionalny Świadków Jehowy w Rzeszowie

"Szukajmy najpierw Królestwa Bożego!" - tak brzmi hasło kongresów regionalnych Świadków Jehowy w roku 2014. W Polsce tego lata odbędą się 23 takie zjazdy, z których skorzysta około 160 000 ludzi.

Świadkowie Jehowy na kongresie regionalnym w Rzeszowie / Fot. Mirosław ZdybekJedno ze spotkań odbędzie się od 4 do 6 lipca 2014 roku w Hali na Podpromiu w Rzeszowie.

Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu będzie pokrzepiające przemówienie biblijne zatytułowane „Kto się nadaje na nowego władcę ziemi?”, które zostanie wygłoszone w niedzielę rano. Zaplanowano też dwa przedstawienia — jedno na podstawie relacji biblijnej, a drugie współczesne. W sobotnie południe odbędzie się również chrzest nowych wyznawców.

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za natchnione i nieomylne Słowo Boże i opierają na nim wszystkie swoje wierzenia. Są znani m.in. ze swojej działalności ewangelizacyjnej. Jak tłumaczą, zależy im na tym, by wszyscy ludzie dowiedzieli się, że Bóg, który ma na imię Jehowa, już niebawem zrealizuje swoje zamierzenie co do ludzkości, usunie z ziemi zło i przywróci rajskie warunki na ziemi, gdzie będą żyć wiecznie szczęśliwi ludzie.

Na świecie jest ponad 8 000 000 Świadków Jehowy, a w Polsce 130 000. Wydają dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest "Strażnica", dostępna w 213 językach w nakładzie blisko 46 000 000 egzemplarzy. Drugim czasopismem jest "Przebudźcie się!", które wydawane jest w takim samym nakładzie w 99 językach. Publikacje Świadków Jehowy wydawane są w ponad 600 językach. Serwis internetowy http://www.jw.org/pl/ dostępny jest w ponad 300 wersjach językowych, a dziennie odwiedza go prawie milion internautów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.