Facebook Google+ Twitter

Kongres SLD - jakim liderem jest Miller?

Dziś w Warszawie odbywa się Kongres SLD, czyli demonstracja siły partii Leszka Milera. Choć... co do tej siły można mieć wątpliwości.

Lider SLD Leszek Miller (L), podczas obrad V kongresu SLD, 28 bm. w Warszawie. / Fot. PAP/Rafał Guz / Fot. PPObserwując kongres i przemawiającego Leszka Milera od razu nasuwa się myśl, że jest innym liderem niż Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński. Widać, że nie ma w nim tyle charyzmy, nie ma cech polityka typowo wiecowego, czyli takiego który potrafi porwać przemową miliony.

Raczej jest to starszy bardziej pragmatyczny i spokojnie przemawiający polityk, który podkreśla swoje cele i dążenia, ale nie ma w tej przemowie zbyt wielu elementów ciekawych dla przeciętnego Kowalskiego i takich, których mógłby go zmobilizować.

Myślę, że tak samo zaczyna wyglądać całe SLD - zamienia się w partię, która spokojne szuka sobie miejsca na scenie politycznej, ale szuka łagodnie, a nie rozpycha się łokciami i za wszelką cenę chce zaistnieć. To, niestety, pokazuję słabość tej partii. Pokazuje też, gdzie zmierza, a zmierza niestety bardziej na dno niż na szczyt lub ostatkami sił próbuję utrzymać pozycję jaką zajmuje.

Dlatego z przykrością stwierdzam, że SLD z takim zarządzaniem i planem na przyszłość może tej przyszłości różowej nie doczekać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.