Facebook Google+ Twitter

Kongres Świadków Jehowy w Gdańsku

W niedzielę 4 lipca 2010 roku zakończył się kongres Świadków Jehowy w Gdańsku. Tak jak w ubiegłym roku, na stadionie Polonia zgromadziło się osiem tysięcy ludzi spragnionych wiedzy o Bogu.

Tegoroczne Zgromadzenie miało hasło: "Trwaj przy Jehowie". Czy trwanie w wierze jest takie trudne? Jako Świadek Jehowy na pewno tak. W Polsce mniejszości religijne nie są hołubione, szczególnie Świadkowie Jehowy nie cieszą się spokojem. Oczywiście, za swoje przekonania oparte na Biblii, już nie trafiają do więzień i mogą publicznie się zgromadzać. Kiedyś było
to nie do pomyślenia, ale z wyzwiskami i słowną agresją nadal się spotykają. To jedna z cech religii prawdziwej, uczniowie Jezusa mieli być prześladowani. Inaczej ich wiara nie byłaby wypróbowana.

Niestety, prześladowania religijne są jedną z przyczyn, z powodu których ludzie rezygnują z praktykowania religii. Czy ktokolwiek lubi cierpieć? Chyba nikt, dlatego tak istotne jest realizowanie w życiu hasła "Trwaj przy Jehowie" i zachowywanie lojalności wobec Boga, mimo sprzeciwu i przykrości ze strony otoczenia.

Bóg jest źródłem szczęścia i widzimy, że nawet męczeńska śmierć jaką poniósł Chrystus i inni prorocy, nie jest w stanie oderwać ludzi od służenia Bogu bo są pewni miłości Bożej. Miłość Boga nie jest czymś abstrakcyjnym lub tylko dotyczącym przyszłości. Wiemy, że w nowym systemie Bóg nagrodzi posłusznych mu ludzi życiem wiecznym, ale często potrzebujemy już tu i teraz miłości Boga i tą miłość otrzymujemy, gdyż Stwórca odpowiada na nasze modlitwy.

Bóg stawia ludziom wymagania i oczekuje od nas ufnej wiary w to, że istnieje, bo bez pewności, że Bóg istnieje, nie można się Stwórcy podobać. Wiarę trzeba stale odbudowywać lub budować od podstaw, bo wiara w Boga jest czymś bardzo delikatnym, łatwo ulegającym destrukcji, w świecie przesyconym niemoralnością, materializmem i brutalną walką o chleb.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

kamia wokandeska
  • kamia wokandeska
  • 18.09.2010 01:42

przede wszystkim nalezy przeczytac pismo swiete od poczatku do konca tylko wtedy odniesiemy z niego w pelni korzysci..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Agnieszko, mam inne zdanie, Biblia jest dostępna dla wszystkich i możemy sprawdzić czy interpretacja jaką słyszymy w swoim kościele jest właściwa. Pani uszczypliwy ton nie jest odpowiedni by rozmawiać o sprawach świętych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Tak jak w ubiegłym roku, na stadionie Polonia zgromadziło się osiem tysięcy ludzi spragnionych wiedzy o Bogu.

Ale ktorym? Domyslam sie ze Jehowie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana Michała.

Proszę zwrócić uwagę na to, że w zacytowanej Strażnicy jest mowa o 'okresie' ( jest to dłuższy odcinek czasu często obejmujący sobą dziesiątki czy setki lat), natomiast Jezus powiedział ze nikt nie zna 'wyznaczonego czasu' oprócz Ojca. Ja i każdy inny Świadek Jehowy, dostrzegamy, że nie jest to wkroczenie w boże 'kompetencje'. Tak samo jak Pismo Święte podaje znaki, które miały tyczyć się 'końca tego systemu rzeczy', tak samo wytłumaczenie, w którym okresie MNIEJ WIĘCEJ skończy się etap tego Dnia Pańskiego, nie mówi nam o konkretnej dacie, którą zna tylko Bóg. Proszę również zwrócić uwagę na fakt, iż w Strażnicy tej użyto zwrotu 'najwyraźniej'. Jak już wspomniano nie uważamy zrozumienia za kwestie nieomylną ale wierzymy, że z przybliżaniem się dnia końca zrozumienie będzie co raz lepsze.

Napisałem to, ponieważ chciałem wyjaśnić kilka kwestii. Jednak więcej do tego artykułu nie zawitam i proponuje to wszystkim innym Świadkom Jehowy, którym zależy na tym, aby ludzie nie zabierali nam czasu przez podawanie co raz to nowszych filozofii, ponieważ takie filozofie można wymyślać bez końca jeśli ktoś tego właśnie chce. Napisałem ten komentarz dla osób szczerych, którym nie zależy tylko na udowodnieniu własnej słuszności ale na tym, aby mądrze podejść do sprawy i móc zmienić nastawienie.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich braci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ilu ludzi tyle prawd i odwrotnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sprawie wpisu sygnowanego @Michał Kurc

Problem, jaki przedstawiają podobne postawy, zasygnalizowałem tutaj > http://forum.dziennikwschodni.pl/index.php?showtopic=34554&st=20&gopid=313978&#entry313978 (wpis #23). Odpowiedzi nie oczekuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Re: @Tomasz Braciszewski

Proszę wybaczyć pewną bezpośredniość.
Wyczuwam, że ws. Świadków ma Pan chęć wypowiadania się; ma Pan też zapewne przeświadczenie, że są to wypowiedzi kompetentne.
Czy towarzyszy jednak Panu świadomość, jak "z boku" wygląda wypowiedź niekompetentna, a podlana sosem autorytatywności?
Być może pamięta Pan tamten własny artykuł > link , w którym padło pewne autorytatywne stwierdzenie o nauce Świadków? O ile mnie pamięć nie myli, zbadanie jego zasadności ujawniło wnioski, które powinny nakazać autorowi na przyszłość - pewną, powiedzmy, wstrzemięźliwość.
To jak - czy jest Pan gotów teraz bronić swego stwierdzenia, że "ŚJ co chwile coś przepowiadają a za chwilę się z tego wycofują" ?
Przestrzegam jednak, że "rewelacje" ze stron internetowych wrogich Świadkom mogą do tego nie wystarczyć...
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma kilku prawd, bo prawda jest w Biblii. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. Jan. 14;6 Wspaniałe słowa dla CHRZEŚCIJAN!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu
Skasowana pana wypowiedź dyskryminowała naszą religię, była przejawem nietolerancji religijnej
Można świadkom Jehowy współczuć z powodu prześladowań religijnych a nie religii.
Nie ma kilku prawd jeśli chodzi o pismo święte, mimo że różne są religie, prawda jest tylko jedna, drogą do zbawienia jest Chrystus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lucyno gdyby chodziło tylko o palenie papierosów. Przecież ŚJ co chwile coś przepowiadają a za chwilę się z tego wycofują. Ich wiarygodność stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. stąd moje obawy co do sensowności zapoznawania się z ich interpretacją pisma świętego i głoszonych prawd.
Proszę o nie kasowanie moich wypowiedzi tylko dlatego że się pani nie podobają.
Mój komentarz pod artykułem o podobnym wydarzeniu w innej części kraju - szczerze żal mi tych ludzi wynika z troski a nie z nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.