Facebook Google+ Twitter

Kongres Świadków Jehowy w ostatni weekend lipca 2013

Od 26 do 28 lipca 2013 roku w rzeszowskiej Hali na Podpromiu odbędzie się kongres Świadków Jehowy. W tym roku myśl przewodnia jest zatytułowana "Słowo Boże jest prawdą".

Kongres Świadków Jehowy w Rzeszowie / Fot. Łukasz Ferenc- Podczas naszego kongresu odbędą się liczne wykłady pokazujące praktyczną wartość Słowa Bożego, czyli Pisma Świętego w naszych czasach. Szczególne punkty programu to słuchowisko biblijne i dwa przedstawienia, oparte na motywach biblijnych - wyjaśnia Mirosław Zdybek z Biura Prasowego Kongresu Świadków Jehowy w Rzeszowie.

Program zgromadzenia dostępny jest w serwisie internetowym Świadków Jehowy JW.ORG: http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/zgromadzenia/.

Na kongresie w Rzeszowie organizatorzy spodziewają się około 5000 wyznawców z Podkarpacia. W całej Polsce na 13 zgromadzeniach pojawi się około 160 000 uczestników. W tym roku program zgromadzenia zostanie przedstawiony także w języku angielskim oraz rosyjskim i polskim języku migowym (w Łodzi). Szczegółowy terminarz kongresów: http://www.jw.org/apps/P_FRNsPnPBrt.

Świadkowie Jehowy należą do ogólnoświatowej chrześcijańskiej organizacji religijnej, której członkowie dzielą się z innymi wiadomościami na temat Boga noszącego imię Jehowa i Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Za wzór stawiają sobie chrześcijan z I wieku n.e. Wierzą, że stosowanie się do zasad biblijnych nie tylko zbliża do Boga, ale też nadaje życiu sens, zacieśnia więzy rodzinne i sprzyja pracowitości i uczciwości w kontaktach z ludźmi.

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za natchnione i nieomylne Słowo Boże i opierają na nim wszystkie swoje wierzenia. Słowo Boże zawiera praktyczne rady dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego, stosunków międzyludzkich, szczęścia i wielu innych dziedzin. Ponadto wierzą, że Biblia jest jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa. Wywodzą się ze wszystkich warstw społecznych. Nie izolują się od pozostałych ludzi. Mieszkają w otoczeniu osób wyznających inną religię, spotykają się z nimi w szkole, w miejscu pracy i utrzymują z bliźnimi serdeczne stosunki. Jako chrześcijanie, naśladują przykład Jezusa i „nie są częścią świata” w tym sensie, że wyzbyli się uprzedzeń i nie wikłają się w spory dzielące dziś społeczeństwo. Na świecie jest ich ponad 7 500 000, a w Polsce 130 000.

Świadkowie Jehowy wydają dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest Strażnica, dostępna w 205 językach w nakładzie blisko 45 000 000 egzemplarzy. Drugim jest Przebudźcie się!, które wydawane jest w takim samym nakładzie w 98 językach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak nawiasem mówiąc. W pewnym okresie życia Pani będąca Świadkiem Jehowy była opiekunką mojej córki. Świadkami była cała jej rodzina. Wspaniali ludzie. Muszę przyznać autorowi (praktyczne doświadczenia), że ludzie wyznający tą wiarę, przynajmniej w moim przypadku, rzeczywiście są pozbawieni uprzedzeń. Okres rozwoju mojej córki u tych Państwa uważam za bardzo wartościowy, choć jestem katolikiem. Pomimo różnic jakie dzielą nas w pojmowaniu wiary, zawsze znaleźliśmy wspólny język. To było bardzo cenne doświadczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MARKU! Rozbroiłeś mnie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba o.Rydzyk czyta to pisemko "Przebudźcie się!", gdyż to hasełko bardzo często gości w eterze RM i na różnych marszach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.