Facebook Google+ Twitter

Kongresowa zadrżała od rytmów kubańskiej muzyki. Koncert Pasion de Buena Vista

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-04-16 01:07

11 kwietnia w Warszawie odbyło się wspaniałe show w wykonaniu Pasion de Buena Vista. Tego dnia gorące kubańskie rytmy przenikały całe ciało i wpadały wprost do serc osób znajdujących się w Sali Kongresowej.

 / Fot. plakat Większość z członków Pasion de Buena Vista występowała z legendarnym Buena Vista Social Club. W zespole śpiewają m.in. Maida Grandeurs i Antonio Castro, którzy występowali na jednej scenie z legendarnymi Ibrahimem Ferrerem, Juanem de Marcos, Gonzalesem oraz Compay’em Segundo. Tancerze natomiast wywodzą się z legendarnego nocnego klubu Hawany - kabaretu Tropicana.

Gorące przyjęcie na koncercie w warszawskiej Sali Kongresowej nie mogło być dla nich najmniejszym zaskoczeniem. Tak właśnie reaguje na (rewelacyjnie zapowiadany przez konferansjera}, ich taniec i śpiew publiczność na wszystkich kontynentach. I to co może być wielkim zaskoczeniem dla niektórych, wielkim aplauzem cieszą się wspaniałe tancerki z drugiego pokolenia BuenaVista Social Club, jak jego wiekowi weterani.

Najstarszy ma 78 lat, ale jego solowe wykonanie „Besame Mucho” i występy w męskim i żeńskim duecie pozostawiają niezapomniane wrażenie. Nie tylko zresztą głos jest jego walorem, bo podczas śpiewania jego całe ciało wprawia widzów w zdumienie, że starszy już nieco mężczyzna tryska taką energią. Podobnym zaskoczeniem jest jego młodsza partnerka, która jednak wśród dam legendarnej trupy artystycznej, jest najstarszą solistką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

yourtoffi
  • yourtoffi
  • 21.04.2012 17:19

Dziękuję za to przesympatyczne ujęcie warszawskiego występu Pasion w słowa! z resztą niezwykle udanego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
  • Bywalec
  • 16.04.2012 10:01

wspaniała, niezwykle sugestywna relacja. Widać, że autorka jest zaprzyjaźniona z muzyką regionu Karaibów i spędziła w Kongresowej wieczór pełen wrażeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.