Facebook Google+ Twitter

Konie, dumne konie

Wielu z Was ma, miało lub może będzie mieć, własnego konia. Warto pamiętać, że wiąże się z tym ogromna odpowiedzialność, wiele obowiązków i nieustanna troska. Konie wymagają stałej opieki, nie są też wolne od chorób, kontuzji.

 / Fot. Tara schronisko dla koni za pozwoleniem szefostwaCo zrobić, gdy chory koń nie nadaje się już do dalszego użytkowania? Sumienie podpowiadałoby, że trzeba go zostawić u siebie i dalej utrzymywać, jednak wszyscy wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. W takich przypadkach dobrym wyjściem jest odstawienie konia na "zieloną trawkę", do takich miejsc jak na przykład Tara. I tak też stało się z koniem o imieniu Drink, który od czerwca 2008 roku jest podopiecznym Tary.

Drink jest karogniadym wałachem w wieku około 15 lat, z poważnymi zmianami w układzie oddechowym, spowodowanymi końską astmą. Przyjechał z okolic Poznania, jego choroba ciągnie się już na pewno od 4 lat. Co jakiś czas ma ropne wysięki z nosa, problemy z oddychaniem. W wyniku choroby schudł w ostatnim czasie. Po wyjściu z przyczepy spokojnym krokiem poszedł na padok, który został specjalnie przygotowany dla nowych koni.

Z wywiadu z właścicielką wynikało, że jest on spokojnym koniem, nieagresywnym w stosunku do współbratymców, w związku z tym na początek trafił do stada „staruszków”.

Zwierzęta to odpowiedzialności, którą my ludzie bierzemy na siebie. Każdy kto ma zwierzaka
powinien mu zapewnić dobrobyty to końca jego dni. A czy tak jest - sami musicie odpowiedzieć na
to pytanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.01.2010 17:11

Jarku, zapomniałeś na samym wstępie wspomnieć, żeby mieć własnego konia, trzeba mieć też miejsce i warunki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posiadanie zwierząt nakłada na nas olbrzymią odpowiedzialność, jeśli jej nie masz, lepiej oglądaj naszych młodszych braci na ekranie telewizora który w każdej chwili możesz wyłączyć, opieki nd zwierzętami nie da się sterować pilotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.