Facebook Google+ Twitter

Koniec afery kont lewicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-01 08:31

Nie będzie już śledztwa w sprawie kont lewicy - ustaliła "Rzeczpospolita". Prokuratorzy nie znaleźli dowodów, że politycy ukrywali pieniądze w Szwajcarii. Gazeta pisze, że bankowiec Peter V. nie wsypał nikogo.

Dziennik ocenia, że zamknięcie śledztwa przeciwko Peterowi V. będzie zapewne końcem politycznej afery tak zwanych tajnych kont lewicy.

Gazeta przypomina, że według zeznań lobbysty Marka Dochnala, nielegalne rachunki, na które miały wpływać łapówki, mieli posiadać byli ministrowie Jacek Piechota i Wiesław Kaczmarek oraz Marek Ungier, były szef gabinetu politycznego prezydenta Kwaśniewskiego. Spekulowano, że kont miało być kilkadziesiąt.

Piechota zeznał, że Peter V. zabiegał, by otwierać rachunki politykom i biznesmenom, którzy mają przynajmniej milion dolarów. "Rzeczpospolita" pisze, że prokuratorzy liczyli, że zeznania zatrzymanego w zeszłym roku V. będą dla śledztwa przełomem.

Według informacji dziennika, tak się jednak nie stało, a V. mówił śledczym tylko to, co chciał.
"Rzeczpospolita" ustaliła, że prokuratura czeka z zakończeniem śledztwa na pomoc prawną ze Szwajcarii. Chodzi o zeznania kilku świadków, pracowników banku, w którym pracował także V.
Jak czytamy, na prywatnym komputerze bankiera nie znaleziono - wbrew podejrzeniom - listy wpływowych klientów banku.

Cały artykuł w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.