Facebook Google+ Twitter

Koniec Akademii Lotniczej w Dęblinie? Jest większość dla weta

Jest wystarczająca większość, by podtrzymać weto do ustawy o Akademii Lotniczej w Dęblinie - poinformował prezydent Bronisław Komorowski, po zakończeniu konsultacji w tej sprawie z przedstawicielami klubów parlamentarnych.

We wtorek, prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych, z którymi konsultował kwestię swojego weta, dotyczącego ustawy o Akademii Lotniczej w Dęblinie. Prezydent przekonywał rozmówców, aby nie odrzucali weta.

Czytaj też: Błaszczak: weto Komorowskiego oznacza negatywną ocenę Klicha


Poparcie dla prezydenta zadeklarowała już m.in Platforma Obywatelska. PiS
oświadczyło, iż rozważy argumenty prezydenta Komorowskiego. Szef Klubu, Mariusz Błaszczak stwierdził, że weto do tej ustawy wynika z faktu, iż Komorowski źle ocenia byłego szefa MON Bogdana Klicha.

Lider SLD, Grzegorz Napieralski zapowiedział, że jego partia będzie głosować za podtrzymaniem weta prezydenta. "Tak, jak pan prezydent uzasadnia swoją decyzję o wecie, tak też my, ludzie SLD uważamy, że warto dokonać systemowych zmian, jeśli chodzi o szkolnictwo w obrębie obrony narodowej, w obrębie MON i naszej obronności" - powiedział TVN24 Grzegorz Napieralski.

Posłowie na początku roku przyjęli ustawę, na mocy której połączyć się miały Wyższa Oficerska Szkoła Sił Powietrznych w Dęblinie i Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie. Powstać z nich miała Akademia Lotnicza w Dęblinie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Urszula Czarnecka
  • Urszula Czarnecka
  • 16.08.2011 20:00

Bardzo się zawiodłam na Panu Prezydencie to ,że się źle dzieje w armii to było wiadomo już dawno .Zastanawiam się dlaczego Akademia Wojskowa ma być kozłem ofiarnym polityki ,dlaczego w naszym kraju nie mielibyśmy mieć tej Akademii w końcu kraj by na tym skorzystał ,bo i prestiż i miejsca pracy zachowane ,łatwo jest zniszczyć ,trudniej odbudować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mnsg
  • mnsg
  • 16.08.2011 17:17

Czasy kiedy każda większa gmina chciała mieć swoje WSI dawno już minęły. Czy po to żeby szkolić 10 pilotów rocznie Polsce jest potrzebna akademia lotnicza. Ile głupoty musi kryć się za takim pomysłem i komu ma on służyć. Szkoły wojskowe w większym stopniu szkolą a w mniejszym nauczają.Przypomnijmy , szkolenie - to trenowanie mało zmiennych czynności, nauczanie natomiast to zdobywanie gruntownej wiedzy przynajmniej na poziomie magisterskim. Piloci to nie są naukowcy tylko dobrze wytrenowani rzemieślnicy więc po co im akademia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.