Facebook Google+ Twitter

Koniec anonimowości w internecie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-20 07:17

14 milionów Polaków korzystających z sieci nie może spać spokojnie. Policja, CBA i ABW chcą mieć prawo śledzenia ich działań - pisze "Rzeczpospolita".

 / Fot. PolskapresseGazeta wyjaśnia, że policja i służby specjalne chcą, żeby portale i witryny gromadziły dane o internautach i ich działaniach na potrzeby ewentualnych śledztw. Służby miałyby dostęp do tych informacji przez 24 godziny na dobę, zdalnie, bez wiedzy i na koszt właścicieli witryn.

Według informacji "Rzeczpospolitej", pomysł inwigilacji działań internautów powstał w czerwcu na spotkaniu w MSWiA. Jak dowiedziała się gazeta, udział w nim wzięli między innymi przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i MSWiA. Powstała wówczas grupa robocza ma wprowadzić zmiany do nowelizowanej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Dane miałyby być gromadzone - według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" - przez pięć lat. Obowiązek ten spocząłby na firmach zarządzających komunikatorami internetowymi, witrynami z blogami oraz forami dyskusyjnymi. Organy ścigania zainteresowane są informacjami o aktywnych działaniach internautów. Archiwizowano by wszystkie dane, jakie zostawiają oni i ich komputery w sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Polecam bajeczkę amerykańską pt. "Eagle Eye" - twórcy filmu w hollywoodzki sposób "prorokują" do czego inwigilacja zaprowadzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PRL już nie istnieje a tego rodzaju prześwietlanie stosują Chiny nie po to mamy wolność słowa i wypowiedzi by nam je ograniczano

Komentarz został ukrytyrozwiń

Orwell to już dawno temu przewidział :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentarz pod artykułem w Wyborczej:

"Trzeba kupić sobie PADa, założyć nowe konta na lewe dane i korzystać z
publicznych punktow dostępowych. Dzięki Bogu, technologia wyprzedza chciejstwo
idiotow ze służb."

Nic dodać nic ująć ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.