Facebook Google+ Twitter

Koniec Autonomii, Mahmud Abbas powołał "Państwo Palestyna"

Mahmud Abbas podpisał wczoraj specjalny dekret, na mocy którego nazwa Autonomii Palestyńskiej została zmieniona na "Państwo Palestyna". To kolejny krok Palestyńczyków na drodze do niepodległości.

 / Fot. Zimerayf/WikiCommonsO decyzji palestyńskiego lidera, który na mocy podpisanego wczoraj dekretu zmienił nazwę Autonomii na "Państwo Palestyna", poinformowała dziś, wydawana w Ramallah, gazeta Al-Ayyam.

Nowa nazwa zostanie wprowadzona "we wszystkich oficjalnych dokumentach, na znaczkach pocztowych oraz na tablicach urzędowych". Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, "zmiany zostaną wprowadzone także do palestyńskiego godła".

Zobacz wideo: ONZ przyznała Palestynie status obserwatora


Dekret Mahmuda Abbasa jest kolejnym w ostatnim czasie krokiem na drodze do uzyskania przez Palestyńczyków pełnej niepodległości. W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy na W24 o przyznaniu Palestynie statusu "niezrzeszonego członka" przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W przyjętej rezolucji Narody Zjednoczone uznały rolę Organizacji Wyzwolenia Palestyny jako prawowitego reprezentanta palestyńskiego narodu. Jak czytamy w dokumencie, Zgromadzenie Ogólne "wyraża nadzieję, że Rada Bezpieczeństwa życzliwie rozważy wniosek złożony 23 września 2011 roku przez Państwo Palestyńskie o przyznanie pełnego członkostwa w Organizacji Narodów Zjednoczonych".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Stany Zjednoczone Ameryki Kolonia Polska"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko, że lecących rakiet balistycznych i tak nie obchodzi nazwa państwa, na które spadają.

Szkoda, że my nie zmieniliśmy nazwy po aneksji do UE z Rzeczpospolita Polska na Dystrykt Polski. Bardziej by to odzwierciedlało rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.