Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9004 miejsce

Koniec Bardzo Innej Stacji?

Ponad 2000 osób podpisało już protest w sprawie zmian programowych w Polskim Radiu Bis.

"Sorry Ziomale"

11 lipca nowym dyrektorem Polskiego Radia Bis został Jacek Sobala, wcześniej związany między innymi z radiem TOK FM i telewizją Puls. "Sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z "BIS" najlepsze radio w Polsce - inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane" - napisał Sobala na internetowej stronie radia. Na początek z ramówki wypadł Kolektyw Masala, audycja o pokojowym zderzeniu muzyki i kultur. Na drugi ogień poszły Mocne Nocne - audycja o największej słuchalności, prezentowana codziennie między północą a 6 rano, prowadzona przez wyjątkowe radiowe osobowości. Radio Bis proponuje teraz "Nocny oddech muzyki", a na prezentowane wcześniej różnorodne odmiany muzyki nie ma już miejsca w nowej ramówce. Chodzi zarówno o "ciężkie" odmiany rocka i metalu, muzykę gotycką, jak i o alternatywę elektroniczną i ambitną muzykę z różnych stron świata.

Playlista z komputera

fot. Andrzej Grygiel/DZPrezenterzy otrzymali wprawdzie propozycję prowadzenia audycji w nowej ramówce, z wykorzystaniem radiowych playlist z komputera, jednak w ten sposób utraciliby możliwość autorskiego prezentowania wybranej przez siebie muzyki, która w ogólnopolskich mediach nie jest obecna. Część prezenterów - w tym Ola Kaczkowska, Grzegorz Połatyński, Mariusz Gzyl - nie zgadzają się na prowadzenie audycji z komputera.
– Od 12. lat prezentuję "ciemne strony rocka" w eterze ale jeszcze nigdy nie miałem takich słuchaczy. Koledzy, którzy są gwiazdami w tzw. "radiach towarzyszących" zazdrościli mi Was i z wypiekami na twarzach słuchali opowieści o "nocnikach" – napisał do słuchaczy Połatyński.
– Nie zamierzam dostosowywać się do playlisty, zostając w radiu jako zapowiadacz czasu – żegna się na forum Biski Ola Kaczkowska. – Niewielu z nas zostanie w nowej formule, w której nie ma już miejsca na żadne muzyczne programy autorskie, a zmiany dotyczą nie tylko gatunków muzyki ciężkiej, ale wszystkich, które według nowego Pana Dyrektora są niekomercyjne"

Protesty

Internetowy protest...Na forach internetowych dotyczacych radia Bis setki słuchaczy wypowiadają głosy rozpaczy, gniewu i oburzenia. Na stronie http://bis.dape.info/ można podpisać formularz sprzeciwu wobec decyzjom Sobali. Najwięcej głosów pojawia się w obronie Mocnych Nocnych, które, jak napisali sygnatariusze listu do Sobali, "stanowiły kwintesencję tego wszystkiego, czego oczekiwaliśmy od radia i o co teraz tak gorliwie staramy się walczyć".
– Mimo wielu propozycji, a nawet epizodów np. w byłym radiu J. Sobali, Tok FM, zawsze i wszędzie podkreślałem, że tylko w radiu publicznym można naprawdę się zrealizować i czerpać prawdziwą satysfakcję z pracy na antenie. – mówi prezenter Mocnych Nocnych w Bisce Mariusz Gzyl, od 13 lat w różnych audycjach obecny na antenie tego radia. – Tak myślę i dziś, szkoda tylko, że tego poglądu nie podziela nowa dyrekcja programu. Cóż - jak powiedział wczoraj J. Sobala - w "jego" radiu pracować będą jedynie prawdziwe osobowości i ludzie o szerokich horyzontach. Moje jak na IV RP okazały się zbyt wąskie." „Mocne Nocne były na antenie od przeszło dwóch lat i trzeba się cieszyć, że w warunkach polskiej radiofonii publicznej przetrwały tak długo. Stało się coś niesamowitego i nieprzewidywalnego - audycja nadawana w porze duchów, prowadzona przez ludzi odesłanych jak stary mebel na zakurzony strych, niezbyt pasujących do dziennego wizerunku stacji, stała się jedną z najchętniej słuchanych z całej oferty Bardzo Innej Stacji.

Radio zmieniło ich życie

– Co więcej, nocni słuchacze z czasem dołączyli do "dziennych" odbiorców programu, znacznie powiększając jego audytorium. – dodaje Mariusz Gzyl. – Jak powiedział mi Wojtek Ossowski, dziennikarz z 20 letnim stażem w Trójce, nigdy jeszcze nie spotkał się z tak zaangażowanymi i oddanymi słuchaczami, jak "nocniki". Z pewnością o sukcesie Mocnych Nocnych zadecydowała ich zawartość muzyczna i merytoryczna oraz bezpośredni kontakt ze słuchaczami, którzy żyją jak wielka rodzina, spotykają się na zlotach, przyjeżdżając z najdalszych zakątków kraju. Wielu z nich pod wpływem MN zmieniło swoje życie, nawiązało nowe przyjaźnie, odzyskało wiarę w siebie. Nie przesadzam, świadczą o tym listy do autorów, wpisy na forum czy telefony i sms-y do studia. " - podkreśla Gzyl.

O północy z soboty na niedzielę, pod hasłem "Radio dla słuchaczy, nie sejmowych wyjadaczy" planowana jest demonstracja pod siedzibą Biski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Niezłe, "tylko oczekiwanych komentarzy", to w takim razie niby jaki cel ma ich dodawanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam Jacka Sobalę z jego audycji w TOK FM. Nie było bardziej subiektywnego prezentera - nawet Waldemar Ogiński był bardziej skłonny ustępować słuchaczom. Zatem nie dziwię się, że takie a nie inne są poczynania Redaktora Naczelnego. Robi swoje radio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze bedą jakies glosy przeciw. Nie chce nikogo bronic ale nowy dyrek., musial pewnie zrobic sobie troche miejsca w ramowce. Sądze że posłużył sie badaniami czy wynikami programow do podjecia swoich decyzji, a w mniejszym stopniu byly one spowodowane jego osobistymi preferencjami.Trudno oceniac chociaz osobiscie ja bym na jego miejscu za wiele nie zmienial.Pozdrooo

Komentarz został ukrytyrozwiń

ech, nie ma powodów do wybaczania czegokolwiek! Może na przykład Jola powinna dostać od Redakcji możliwość korekty na materiale bezpośrednio edytowanym? Już się nie wcinam ;) Pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś tu natknął się na ślad jakiegoś "systemu weryfikującego treść komentarza"? Co to za wymysły?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za ćwierć ekranu przepraszam - to moja wina, do pozostałej części tak bardzo się nie poczuwam, gdyż to zły system ciął mój komentarz.
Co do reszty uwag - ok, przepraszam. Więcej się to nie powtórzy. Pozdrawiam, życzę miłej pracy i tylko oczekiwanych komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, ale czy "skomentuj ten artykuł" oznacza "redakcja czeka na Twoją korektę"? wyobrażam sobie, że Redakcja ma u siebie osobę odpowiedzialną za poprawienie tekstu? Rozumiem i popieram dbałość o język, natomiast pół ekranu komentarzy o korekcie sprowadzają tekst wyłacznie do znaków, z pominięciem treści, którą przekazuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poddaję się. Nie wygram z systemem weryfukującym treść komenatarza. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm - coś tu mi się klawisz zaciał, a poza tym chyba wycina autoamtycznie częśc tekstu. W każdym razie w 2. propozycji chodzio o użycie znaków >>

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z "BIS" najlepsze radio w Polsce - inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane" - tu o ile się nie mylę mamy cudzysłów drugiego stopnia, zatem to chyba powinno wyglądać nieco inaczej jeżeli chodzi o typografię.

Moje propozycje:
1. "Sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z ,BIS'" najlepsze radio w Polsce - inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane".
2. "Sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z >>BIS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.