Facebook Google+ Twitter

Koniec darmowego radia last.fm

Wraz z nadchodzącymi zmianami w last.fm motto zespołu: "Obudź się! Na świecie są nadal osoby, które nie mają dostępu do muzyki, której chcą posłuchać. Zabieraj się do roboty!" nabierze zupełnie nowego znaczenia dla użytkowników serwisu.

Informacje o last.fm / Fot. Grzegorz Cześnik Last.fm to największy internetowy system muzycznych rekomendacji. Jego zadaniem jest ciągłe odkrywanie muzycznych upodobań na podstawie utworów wysłuchanych przez użytkownika. Zabieg taki można - w chwili pisania tego tekstu – wykonać na dwa sposoby. Pierwsza metoda polega na utworzeniu swojego profilu w serwisie www.fast.fm i instalację ze strony specjalnego programu (Scrobblera), który integrując się z odtwarzaczem muzycznym będzie zapisywał i klasyfikował utwory odsłuchane na naszym komputerze. Drugą metodą jest – a wkrótce przestanie być – skorzystanie z darmowego spersonalizowanego strumienia radiowego, który rekomenduje nam nową porcję muzyki.

Wraz z nadchodzącymi zmianami w last.fm motto zespołu: "Obudź się! Na świecie są nadal osoby, które nie mają dostępu do muzyki, której chcą posłuchać. Zabieraj się do roboty!" nabierze zupełnie nowego, głębszego znaczenia dla użytkowników serwisu. Niestety od poniedziałku 30 marca znaczna część użytkowników last.fm nie będzie już mogła skorzystać z tej drugiej metody.

W zamieszczonej na stronie serwisu informacji czytamy, że:
Informacja o likwidacji darmowego radia last.fm / Fot. Grzegorz Cześnik „(…) odsłuchiwanie radia Last.fm będzie wkrótce wymagać subskrypcji w kwocie 3, 00 euro za miesiąc. Na początek użytkownik otrzyma darmowe 30 utworów, które mamy nadzieję przekonają wszystkich do subskrypcji i słuchania radia. Wszystkie pozostałe elementy Last.fm (scrobbling, propozycje, rankingi, biografie, wydarzenia, wideo itp.) pozostaną darmowe we wszystkich krajach, tak jak to jest teraz(…)” .

Likwidacja darmowego radia last.fm nie obejmie USA, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. W tych krajach usługa ta nadal pozostanie darmowa. Zmiany w ograniczeniu dostępu do darmowego strumienia radiowego serwisu, last.fm tłumaczy zapewnieniem najlepszej jakości tej usługi. Społeczność serwisu, nowym pomysłem zespołu delikatnie mówiąc nie jest zachwycona. I trudno się nie dziwić, gdy pewne rejony świata stają się uprzywilejowane kosztem pozostałych. Wszystko jednak wskazuje na to, że klamka już zapadła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dzięki za te wiadomości, plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

!
http://luktom.net/blog/77-alternatywa-dla-lastfm

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=radio+internetowe&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=radio+online&btnG=Szukaj&lr=
http://www.google.com/search?hl=pl&q=mixed+music+radio&btnG=Szukaj&lr=
Pozostaje wybrać jedno z dostępnych ogólnych radyj.
Jeśli chodzi o propozycje - faktycznie, jedyną opcją poza last.fm jest related Youtube'a. A przynajmniej nie znam innych możliwości. No, przejrzenie polecanych na last.fm i odsłuchanie gdzie indziej;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@BioZ: Skoro jest ich tak dużo to poproszę o linki ;) A co jeśli nie szukam niczego konkretnego, tylko chce zdać sie na propozycję? Chyba nie odeślesz mnie ani nikogo innego na YT?
@Patryk84: Myślę, że last poradzi sobie i z tym problemem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle anonimizujących proxy stoi w na całym świecie (w tym i w Usa, Niemczech)... :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest masa innych radyj na necie, tematycznych, gatunkowych, ogólnych itp. itd. etc. usw.. No i Youtube i Soulseek jak ktoś coś konkretnego ma na myśli;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.