Facebook Google+ Twitter

Koniec dekady Saakaszwilego w Gruzji. Margwelaszwili nowym prezydentem

Giorgi Margwelaszwili, kandydat gruzińskiej koalicji rządzącej prawdopodobnie zostanie prezydentem Gruzji w pierwszej turze głosowania.

 / Fot. EPA/GIORGI KAKULIADawid Bakradze, kandydat związany z prezydentem Micheilem Saakaszwilim otrzymał ponad 21 proc. głosów. Giorgi Margwelaszwili z koalicji "Gruzińskie Marzenie" cieszyć się może z poparcia na poziomie 62 proc. 10 procent. uzyskała prorosyjska kandydatka Nino Burdżanadze z Ruchu Demokratyczego. Tak prezentują się wyniki z 90 proc. komisji wyborczych.

Wszystko wskazuje na to, że w Gruzji nie dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich i Micheil Saakaszwili pożegna się z urzędem. "Gratuluję Giorgiu Margwelaszwilemu zwycięstwa i zaufania, jakim obdarzył go naród gruziński" - powiedział główny kontrkandydat zwycięzcy, Dawid Bakradze - informuje Polskie Radio.

Giorgi Margwelaszwili ma 44 lata i jest doktorem filozofii. W przeszłości był rektorem Instytutu Spraw Publicznych w Tbilisi. Komentatorzy twierdzą, że nowy prezydent będzie realizował politykę premiera Iwaniszwilego.

Micheil Saakaszwili rządził Gruzją przez dwie kadencje. Nie mógł wystartować po raz trzeci w wyborach.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.