Facebook Google+ Twitter

Koniec dochodzenia w sprawie zarządu Polskiego Radia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-16 07:40

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów umorzyła dochodzenie w sprawie poświadczenia nieprawdy przez członków Zarządu Polskiego Radia SA. 1 lutego "Gazeta Wyborcza" napisała, a za nią inne media, że prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański dopuścił się "fałszerstwa" protokołu z posiedzenia Zarządu.

Rzecznik prasowy PR SA Tadeusz Fredro-Boniecki w komunikacie zamieszczonym na stronach internetowych Polskiego Radia informuje, że sprawa została wyjaśniona. W uzasadnieniu postanowienia stwierdzono, iż "w rozważanym przypadku brak jest znamion czynu zabronionego z art. 271 kk, nie doszło zatem do popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy".

Wniosek o wyjaśnienie sprawy złożyła w prokuraturze 30 stycznia tego roku przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Radia, zobowiązana przez jej członków.

Rekomendowani przez Samoobronę i LPR Robert Wijas i Michał Dylewski twierdzili, że na posiedzeniu z 20. września 2007-go roku nie zostali powiadomieni o zamiarze podpisania listu intencyjnego w sprawie naziemnej platformy cyfrowej przez wiceprezesa Jerzego Targalskiego, pod nieobecność prezesa Krzysztofa Czabańskiego.
Prezes Polskiego Radia wnioskował, by wobec tego nie zamieszczać informacji o podpisaniu listu intencyjnego w protokole. Jednak Robert Wijas i Michał Dylewski wnieśli sprawę pod obrady Rady Nadzorczej. Ta, nie mając kompetencji do rozwiązania sporu, zwróciła się o wyjaśnienie do Prokuratury Rejonowej. Nieprawdą jest natomiast, jak napisała „Gazeta", że Rada zawiadomiła prokuraturę o próbie sfałszowania protokołu z posiedzenia Zarządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.