Facebook Google+ Twitter

Koniec dotacji unijnych. Będą pożyczki

Polski rząd chce zastąpić dotacje unijne preferencyjnymi pożyczkami i poręczeniami - donosi www.wyborcza.biz. Dlaczego? Żeby pieniądze mogły dłużej zasilać polską gospodarkę.

Euro / Fot. Andrew NetzlerW ramach unijnego wsparcia do tej pory firmy dostawały bezzwrotną gotówkę - teraz miałyby dostawać preferencyjną pożyczkę albo poręczenie. Pożyczkę trzeba będzie zwrócić, a pieniądze dostanie kolejna firma. Dzięki temu pieniądze z Unii będą dłużej zasilać polską gospodarkę.

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego twierdzi, że siedem lat obowiązywania bezzwrotnych dotacji wystarczy. - Chcemy odwrócić proporcje tak, by zdecydowanie więcej pieniędzy szło do przedsiębiorców w postaci wsparcia zwrotnego, a mniej w postaci dotacji - mówi dla wyborczej.biz - Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęliśmy - dodaje.

Rządowy pomysł musi zaakceptować Komisja Europejska. Z tym jednak nie powinno być problemu - zamiana dotacji na pożyczki jest zgodna ze strategią KE.

Nie należy się obawiać: oprocentowanie unijnych pożyczek będzie na pewno mniejsze niż marże banków. Pomysł przypadł do gustu niezależnym ekspertom oraz organizacjom przedsiębiorców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

aaaa
  • aaaa
  • 15.02.2011 15:57

polska to jedno wielkie bagno z banda skurwysynow na czele ktora patrzy jak nas wydymac bez mydla huje!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Zakrzewski
  • Jan Zakrzewski
  • 20.09.2010 09:54

To co proponuje rząd zamiast dotacji pożyczka to zamach na kasę. Do tej pory nie brak jest banku który może udzielić pożyczki a państwo chce być lichwiarzem, tak jak to robią wszystkie organizacje wsparcia aby polska rozwijała się lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.