Facebook Google+ Twitter

Koniec dotacji unijnych. Będą pożyczki

Polski rząd chce zastąpić dotacje unijne preferencyjnymi pożyczkami i poręczeniami - donosi www.wyborcza.biz. Dlaczego? Żeby pieniądze mogły dłużej zasilać polską gospodarkę.

Euro / Fot. Andrew NetzlerW ramach unijnego wsparcia do tej pory firmy dostawały bezzwrotną gotówkę - teraz miałyby dostawać preferencyjną pożyczkę albo poręczenie. Pożyczkę trzeba będzie zwrócić, a pieniądze dostanie kolejna firma. Dzięki temu pieniądze z Unii będą dłużej zasilać polską gospodarkę.

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego twierdzi, że siedem lat obowiązywania bezzwrotnych dotacji wystarczy. - Chcemy odwrócić proporcje tak, by zdecydowanie więcej pieniędzy szło do przedsiębiorców w postaci wsparcia zwrotnego, a mniej w postaci dotacji - mówi dla wyborczej.biz - Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęliśmy - dodaje.

Rządowy pomysł musi zaakceptować Komisja Europejska. Z tym jednak nie powinno być problemu - zamiana dotacji na pożyczki jest zgodna ze strategią KE.

Nie należy się obawiać: oprocentowanie unijnych pożyczek będzie na pewno mniejsze niż marże banków. Pomysł przypadł do gustu niezależnym ekspertom oraz organizacjom przedsiębiorców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

aaaa
  • aaaa
  • 15.02.2011 15:57

polska to jedno wielkie bagno z banda skurwysynow na czele ktora patrzy jak nas wydymac bez mydla huje!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Zakrzewski
  • Jan Zakrzewski
  • 20.09.2010 09:54

To co proponuje rząd zamiast dotacji pożyczka to zamach na kasę. Do tej pory nie brak jest banku który może udzielić pożyczki a państwo chce być lichwiarzem, tak jak to robią wszystkie organizacje wsparcia aby polska rozwijała się lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.