Facebook Google+ Twitter

Koniec działalności Halls Professional MTB Team

Z początkiem roku 2009 swoją działalność zakończyła jedyna profesjonalna polska drużyna MTB w której jeździła m.in. wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska.

"Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy nas wspierali, wszystkim ludziom, którzy nam pomagali i, przede wszystkim, kibicom, którzy zawsze byli przy nas w dobrych i złych chwilach. Bez was nie byłoby medalu olimpijskiego i wszystkich sukcesów „po drodze”! Z dniem 1. stycznia 2009 roku Halls Professional MTB Team przestaje istnieć" - tymi słowami na oficjalnej stronie żegna się zespół prezesa Ryszarda Szurkowskiego i trenera Andrzeja Piątka.

W składzie Halls Team (wcześniej Lotto) od zawsze znajdowały się nazwiska znakomitych kolarzy, takich jak: Maja Włoszczowska - zdobywczyni srebrnego medalu na IO w Pekinie, wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski. Inną znakomitą zawodniczką była Anna Szafraniec - złota medalistka Mistrzostw Polski w 2006 oraz 2008 roku, a także wicemistrzyni Mistrzostw Świata 2002. W skład zespołu wchodziła również Magdalena Sadłecka mogąca pochwalić się juniorskim wice mistrzostwem świata i Europy, złotym medalem mistrzostw Polski oraz srebrnym z Mistrzostw Świata 2003. Najmłodszą z zawodniczek była Aleksandra Dawidowicz. 21-letnia Dawidowicz ma już na swoim koncie tytuł mistrzyni w jeździe indywidualnej na czas oraz srebrny medal z mistrzostw Europy w 2005 roku.

Obok czwórki pań w skład zespołu wchodzili drużynowy mistrz świata MTB z 2003 roku Marcin Karczyński, młodzieżowy vice-mistrz Polski z 2006 roku Dariusz Batek oraz vice-mistrz Polski juniorów z 2006 roku Kornel Osicki.

Decyzję o rozwiązaniu grupy podjęto po tym, jak ze sponsorowania wycofał się główny sponsor firma Halls.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.