Facebook Google+ Twitter

Koniec "Dziennika"?

"Dziennik" znowu traci czytelników. Czy to już koniec tej gazety? A może pytanie powinno brzmieć nie "czy to już koniec" a "kiedy będzie koniec"? Czy w Polsce jest jeszcze miejsce na kolejny dziennik?

 / Fot. Okładka "Dziennika"Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, sprzedaż "Dziennika" w listopadzie 2008 roku (w porównaniu z analogicznym okresem roku 2007), spadła aż o 53 proc. Specjaliści przewidują bliski koniec tego dziennika. Pytanie jakie sobie zadają to nie "czy" a "kiedy" ta gazeta zostanie zamknięta.

Aby gazeta mogła się utrzymać na rynku musi się czymś wyróżniać. "Dziennik" swoim czytelnikom ma do zaoferowania jedynie dodatek "Wall Street Journal" i nic poza tym. Prócz wydania warszawskiego, nie ma żadnych dodatków lokalnych (mają je "Gazeta Wyborcza" i "Polska"), nie zajmuje się plotkami (jak "Fakt" i "Super Express"), a sam dodatek "WSJ" nie wystarczy, by konkurować z takimi tytułami ekonomicznymi jak "Rzeczpospolita", "Puls Biznesu", "Parkiet" czy "Gazeta Prawna"

Drodzy Czytelnicy, zapraszam was do dyskusji: czy w Polsce jest miejsce na kolejny dziennik? Czym taka gazeta musiałaby się wyróżniać, aby utrzymała się na rynku? Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze! Czeka ich jeszcze ew. wypłata 10 mln zł. "Kto mieczem wojuje..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie, że jest miejsce na dziennik, ale nie czysto polityczny, biznesowy, etc. Jest miejsce na dziennik sportowy, a uściślając - piłkarski. Nie ma w Polsce takiej gazety, która zajmowałaby się jedynie futbolem ze świata, czy Europy. W Niemczech jest Kicker, który jest jedną z najpoczytniejszych gazet w całym kraju. We Francji jest L'Equipe i France Football. Tych tytułów chyba nie trzeba przedstawiać. Dodam, że w Hiszpanii prym w tej dziedzinie wiodą Marca i As, choć obie są gazetami pokroju Przeglądu Sportowego, czyli piszą o różnych dyscyplinach sportu.

Było wiele tygodników piłkarskich, dwutygodników, miesięczników. Jedynym liczącym się w Polsce tytułem o charakterze sportowym jest Przegląd Sportowy, ale czysto piłkarskiej gazety nie ma nad czym ubolewam już od kilku ładnych lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie najbardziej obiektywną i jedyną gazetą jaką ostatnio kupuję jest "Polska" i kropka ;-P.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdzie nie stwierdziłam że GW albo Rz są obiektywne bo mają dość jasny profil polityczny. Nigdy nie czytałam "Dziennika" regularnie więc być może po prostu źle trafiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.01.2009 00:21

Podobały mi się artykuły pionu śledczego z Dziennika. Reszta gazety to to samo co wszędzie. Uważam, że dziś jedyną przyszłością są pisma branżowe. Internet jest tak powszechny, że tylko magazyny dla fachowców napisane przez fachowców mają szansę.

Osobiście szkoda mi tygodnika "Nie" że również obumiera. Pomimo, że fundamentalnie się nie zgadzam z linią redakcji - fajnie było poczytać niektóre artykuły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dodatek kulturalny, to bez dwóch zdań najlepsza rzecz w dzienniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To samo mógłbym powiedzieć o "Rz" i "GW".

Przypomnę może że raport OBWE z kampanii wyborczej 2007 uznał "Dz" za najbardziej obiektywną gazetę. "Rz" była stronnicza i wspierała PiS, a "GW" - Platformę.

Oczywiście ten raport nie był jakąś wyrocznią, ale znikąd też się nie wziął, a jak czasem mam w rękach którąś z tych dwóch ostatnich gazet to odnoszę wrażenie że jeśli coś się zmieniło, to bardzo niewiele...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałuję, że nie mam pod ręką konkretnego wydania bo chętnie zacytowałabym kilka obiektywnych fragmentów....

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziennik" swoim czytelnikom ma do zaoferowania jedynie dodatek "Wall Street Journal" i nic poza tym." -> nieprawda. W weekendy jest jeszcze "Magazyn Dziennika" i "Europa". Szczególnie ten pierwszy jest czymś co może przyciągać uwagę czytelników.

Niestety, jak zauważyłeś, w "Dz" nie ma plotek ani ostrych sformułowań/ataków (które zdecydowanie częściej pojawiają się w "Rz" i "GW"). Moim zdaniem obecnie jest to w ogóle najbardziej wyważona, profesjonalna i obiektywna gazeta codzienna na naszym rynku. Niestety może właśnie ta pozorna zaleta sprawia, że spada sprzedaż... bo w końcu nie jest tajemnicą, że ludzie lubią czytać to co sami myślą, a "Rz" i "GW" bywają bardziej stronnicze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziennik" kupuję tylko w piątki - dla kulturalnego dodatku, programu tv i czasami dla ciekawego i poszukiwanego przeze mnie filmu. Ale zawartość samego "Dziennika" jest delikatnie mówiąc cienka..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.