Facebook Google+ Twitter

Koniec epidemii EHEC w Niemczech

Berliński Instytut Roberta Kocha ogłosił, że w Niemczech zakończyła się epidemia spowodowana EHEC, czyli enterokrwotocznym szczepem bakterii Escherichia coli. W wyniku zakażenia 50 osób poniosło śmierć, a łącznie zachorowało 3469 osób.

EHEC pod mikroskopem elektronowym / Fot. Center for Disease Control, Domena Publiczna, commons.wikimedia.orgJak informuje serwis Gazeta.pl ostatni przypadek wystąpienia zakażenia EHEC zanotowano w Niemczech trzy tygodnie temu. Czas ten uwzględnia inkubację, diagnozę oraz wyzdrowienie. W taki właśnie sposób zakończyło się największe wystąpienie zakażenia bakterią Escherichia coli u naszych zachodnich sąsiadów.

W Instytucie Roberta Kocha od połowy maja, a więc od czas wybuchu epidemii, zgłoszono łącznie 4321 przypadków zakażenia bakterią. Zakażenie potwierdzono u 3469 osób. W przypadku 852 zakażonych choroba przekształciła się w zespół hemolityczno-mocznicowy (HUS), który grozi niewydolnością nerek. W sumie enterokrwotoczny szczep bakterii Escherichia coli oraz HUS przyczyniły się do śmierci 50 pacjentów.

EHEC wykryto także u 76 osób poza Niemcami. Na początku podejrzewano, że źródłem zakażeń są importowane ogórki hiszpańskie. Badania nie potwierdziły jednak takiej hipotezy. Epidemia spowodowała nie tylko straty w ludziach, ale także ograniczenie obrotów warzyw na rynku europejskim i poważne straty dla ich producentów.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.