Facebook Google+ Twitter

Koniec ery Microsoft i Google. Twórca Elevation Partners wieszczy przełom

Roger McNamee, muzyk i inwestor stwierdził w maju, że rozpoczyna się przełom w świecie nowych technologii. Jego zdaniem stara gwardia, którą reprezentują Microsoft i Google jest pod ostrzałem setek miliardów dolarów inwestycji w lepsze pomysły, niż te, którymi raczą świat obaj giganci.

 / Fot. Glenn Evans/ Creative Commons 3.0McNamee znany jest przede wszystkim jako twórca Elevation Partners, które inwestowało między innymi w Facebooka, a także dofinansowało Wikimedia Foundation. Współpracował też liderem U2, Bono. Jest muzykiem zespołu Moonalice. Bill Gates nazwał go swego czasu "wielkim gremium doradczym". Mark Zuckerberg stwierdził, że przedkładał on wizję długoterminowego budowania marki nad szybkim zyskiem.

Według McNamee przykładem nadchodzących zmian jest między innymi przełamanie monopolu Microsoft na urządzenia podłączone do sieci. Podaje on liczby, z których wynika, że za sprawą smartfonów i tabletów (jak podkreśla: głównie iPhone'a i iPada) gigant z Redmond kontroluje za pomocą swego oprogramowania już nie 96 proc. urządzeń podłączonych do internetu, ale poniżej 50 proc.


Czytaj dalszą część artykułu w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.