Facebook Google+ Twitter

Koniec Facebooka dla nauczycieli. Zakaz pisania i lajkowania postów uczniów

Niemieccy nauczyciele nie będą mogli dodawać uczniów do znajomych, lubić ich postów ani pisać do nich wiadomości. Tak zdecydowało ministerstwo edukacji.

 / Fot. Guillaume Paumier, CC 3.0Władze landu Nadrenia-Palatynat zdecydowały, że nauczyciele nie powinni kontaktować się z uczniami na Facebooku. Nie mogą także dodawać ich do swoich znajomych oraz lubić ich wpisów.

Ministerstwo obawia się, że Facebook skróci dystans między uczniem a nauczycielem. Nie ukrywa również, że do tej decyzji przyczyniła się polityka serwisu społecznościowego. "Nie mieliśmy wyjścia. Zadań, jakie stoją przed oświatą, nie da się pogodzić z modelem biznesowym Facebooka, który zakłada komercyjne wykorzystywanie danych osobowych" - powiedział rzecznik ministerstwa edukacji.

Na razie nie wiadomo, jak władze zamierzają kontrolować ten przepis. Zdają sobie jednak sprawę, że będzie to trudne i że nie da się wyegzekwować zakazu. "Chodzi nam jednak o to, by uczulić nauczycieli na zagrożenia, jakie niosą ze sobą sieci społecznościowe" - poinformowało ministerstwo.

To najbardziej surowe dotychczas zarządzenie, odnoszące się do korzystania z mediów społecznościowych - pisze gazeta.pl. W 2012 roku w landzie Szlezwik-Holsztyn nauczycielom zabroniono informować uczniów o ocenach poprzez serwisy społecznościowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polscy oświatowcy powinni podać rękę uciskanym sąsiadom. Choćby z uwagi na moc doświadczeń mogą pomóc Niemcom zejść do podziemia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.