Facebook Google+ Twitter

Koniec FSO. Wielka wyprzedaż na Żeraniu

Dziś w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu ruszyła dwudniowa wyprzedaż. Nabyć można 46 maszyn i urządzeń. Najstarsze z nich wyprodukowano w 1960 roku.

Na sprzedaż wystawione zostały prasy ,szlifierki, frezarki oraz urządzenia pomiarowe / Fot. Cezary Piwowarski, Creative Commons 2.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Fabryka_Samochodow_Osobowych_Warsaw.JPG&filetimestamp=200803301Ostatni samochód z taśmy produkcyjnej na Żeraniu zjechał w lutym tego roku. Po wygaśnięciu umowy z General Motors, który przez cztery lata produkował Chevroleta Aveo, fabryka stoi bezużyteczna. Nie udało się bowiem znaleźć inwestora - podaje TVN24

Spółka zadecydowała o wyprzedaży narzędzi. Na sprzedaż wystawione zostały prasy, szlifierki, frezarki oraz urządzenia pomiarowe. Zainteresowani kupnem będą wpuszczani na teren fabryki grupami w cyklach godzinnych od 10 do 14.

Fabryka Samochodów Osobowych powstała na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Z taśm montażowych warszawskiej fabryki zjeżdżały Syreny i Warszawy, a potem Polonezy i Fiaty 125p. Z powodu nierentowności zakładu, podjęto decyzję o jego likwidacji i zwolnieniu załogi.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

nielot
  • nielot
  • 19.10.2011 22:41

Jest to przykład świadomego rozkładania na łopatki tego co polskie. Zabić można wszystko, nawet opancerzony czołg się rozleci. Dziś zabija się ceną, podatkiem, i można doprowadzić do tego, że kopalnia złota też się nie opłaci. Robota ekonomistów i prawników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogli, ale "nasze kochane władze" podniosły ostatnio wybiórczo opłaty za użytkowanie gruntu w miejscach nadających się do zabudowy żeby wykończyć aktualnych użytkowników i mieć "wiele wspaniałych gruntów dla przyszłych inwestorów".
Zrównają fabrykę z ziemią, a zamiast niej postawią parę centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych, no bo po co nam firma płacąca podatki skoro w jej miejsce możemy umieścić takie, które są z niego zwolnione?
A opłaty podnieśli 10-krotnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie mogli wyprodukować kochanego "Maluszka" na miarę Smart'a? :-(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i doprowadzili fabrykę do ruiny... "Brawo" PO!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.