Facebook Google+ Twitter

Koniec hazardowych rekordów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 07:26

W ubiegłym roku Polacy wydali na hazard rekordowe 20 miliardów złotych - wynika z szacunków "Pulsu Biznesu". To dwa razy więcej niż suma ubiegłorocznych wpłat do wszystkich Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

Rynek gier i zakładów gier w ubiegłym roku wzrósł o około 16 procent. To wynik o wiele gorszy niż w latach 2006-2008, kiedy wydatki Polaków na hazard rosły o ponad 40 procent rocznie. Dynamika spadła, bo branżę dopadł kryzys - ocenia gazeta. Najmocniej odczuł go państwowy Totalizator Sportowy, na którego gry i loterie wyłożyliśmy o ponad 5 procent mniej niż w 2008 roku.

Do popularnych jednorękich bandytów w ubiegłym roku Polacy wrzucili ponad 11 miliardów złotych, o prawie 1/3 więcej niż rok wcześniej. Liczba maszyn ustawianych w barach, pubach, sklepach czy na stacjach benzynowych wzrosła o około 10 tysięcy i przekroczyła 56 tysięcy automatów. Według "Pulsu Biznesu", to jednak koniec prosperity. Po zmianach w prawie nie opłaca się utrzymywać automatów.

Prezes izby zrzeszającej operatorów automatów o niskich wygranych Stanisław Matuszewski powiedział gazecie, że już od stycznia zawieszono działalność ponad 26 tysięcy maszyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.