Facebook Google+ Twitter

Koniec imprez w Dwudziestolatce?

Mieszkańcy wrocławskiego akademika „Dwudziestolatka” nie zorganizują zabawy sylwestrowej. Zakaz imprez i odwiedzin wydała przed świętami prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego, Teresa Łoś-Nowak

Dwudziestolatka / Fot. Marta ŁopuchWracający ze świątecznego pobytu w domach mieszkańcy Dwudziestolatki głowy mieli pełne pomysłów na imprezę sylwestrową. Ich plany legły jednak w gruzach. We Wrocławiu przywitała ich kartka wisząca na drzwiach akademika: Z powodu nasilających się aktów wandalizmu na terenie akademika decyzją pani rektor do spraw studenckich wprowadza się zakaz organizowania imprez sylwestrowych oraz odwiedzin do odwołania.

Zakaz ten obowiązuje jedynie w Dwudziestolatce, nie obejmuje innych akademików Uniwersytetu Wrocławskiego. Tu właśnie, zdaniem administracji uczelni, studenci najczęściej niszczą mienie - wybijają szyby, brudzą świeżo wymalowane ściany, bawią się gaśnicami, nie sprzątają po sobie kuchni, zakłócają spokój kolegom.

Przed wprowadzeniem zakazu, gdy ktoś chciał odwiedzić kolegę lub koleżankę w pokoju, musiał jedynie zostawić na portierni dowód tożsamości. Również organizacja Sylwestra nie stanowiła problemu - w ubiegłym roku wystarczyło wpłacić 200 zł kaucji i podać w portierni dane swoich gości. Pieniądze zwracano, jeśli nie było żadnych zniszczeń.

Reakcje mieszkańców na wprowadzony zakaz są podzielone. Większość, tak jak Gośka ze stosunków międzynarodowych, uważa, że nie jest on uzasadniony: To jakieś nieporozumienie. Mieszkam w tym akademiku już kilka lat i uważam, że jest bardzo spokojnie. Owszem, odbywają się imprezy, czasem zdarzy się mały wypadek, ale bez przesady. Jestem osoba dorosłą i nikt nie ma prawa zabraniać mi zapraszania znajomych

Inni jednak przyznają, że zachowania niektórych studentów nie można nazwać kulturalnym. Wyrażają również nadzieję, że działania prorektora poprawią sytuację w akademiku: Zakaz jest słuszny. Studenci muszą się lepiej zorganizować i pomóc w wyrzuceniu z akademika pijaków i łobuzów. Wprawdzie „donoszenie” jest wyjątkowo niepopularne, ale bez współpracy studentów z administracją porządku nie uda się zaprowadzić – przyznaje Asia, jedna z mieszkanek Dwudziestolatki.

Po przerwie świątecznej prorektor ma się spotkać z przedstawicielami samorządu studentów Uniwersytetu, by spróbować dojść do porozumienia w sprawie sytuacji w akademiku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To już 10 lat temu były słynne imprezy..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.12.2007 20:24

"Dwudziestolatka" bez studenckich imprez - to skandal!! ;)
PS. Pozdrawiam ludzików, z którymi spożywało się przeróżne napoje wyskokowe w tym jakże cudnym akademiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm. To jest news na ósmą stronę lokalnego tygodnika...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.