Facebook Google+ Twitter

Koniec kampanii wyborczej to nie koniec starań o dostęp do internetu!

Podczas zakończonej właśnie kampanii samorządowej, wielu kandydatów na burmistrzów i prezydentów obiecywało swym wyborcom bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do internetu. Wygranych, którzy takie deklaracje składali, będziemy - z Waszą pomocą - rozliczali.

Prosimy Was także, byście przyjrzeli się również przegranym. Sprawdźcie, czy nadal starają się o zapewnienie mieszkańcom powszechnego dostępu do światowej sieci, czy traktowali to jedynie jako chwytliwe hasło dla zdobycia głosów. Wiadomości24.pl przypominają politykom o ich obietnicach. W expose sejmowym premier Jarosław Kaczyński zapowiedział przecież: "Trzeba zdecydowanie obniżyć koszt połączeń telefonicznych i internetowych, bo to jest metoda bycia bliżej świata". Kazimierz Marcinkiewicz p.o. prezydenta Warszawy, publicznie deklarował, że w stolicy bezpłatny, bezprzewodowy internet będzie bardzo szybko. Złożyliśmy oficjalne pismo z pytaniem co w tej sprawie zrobił. Sprawdziliśmy też, co mają o tym do powiedzenia inni główni kandydaci do fotela prezydenta Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz i Marek Borowski.

Co Ty możesz zrobić?

fot. Agata ŚlusarczykPytaj, czy prezydent lub burmistrz Twojego miasta stara się o bezpłatny internet. Jeśli możesz, idź na jego najbliższą konferencję prasową i zapytaj co zrobił? Możesz też wysłać do magistratu lub do wójta list lub maila z pytaniem. Opublikujemy odpowiedzi urzędników. Internet mógłby być dostępny dla wszystkich. Za darmo. Bo przestał już być zabawką. Umożliwia nieskrępowany dostęp do wiedzy i informacji. Pomaga w rozwoju cywilizacyjnym kraju, ale barierą są słone opłaty, jakich żądają firmy telekomunikacyjne i operatorzy sieci. Dlaczego politycy i samorządowcy to tolerują? Dlaczego puszą się, otwierając hucznie nowe drogi i odcinki kanalizacji a milczą jak zaklęcia na temat internetu?

Przeczytaj także:
Rozliczmy polityków z hasła "bezpłatny internet"
Internet będzie darmowy
Walczymy o bezpłatny internet, pilnujemy obietnic polityków
Hot spoty w centrum stolicy, nie zawsze za darmo

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

U nas w Jaworznie takie obietnice te były. Tylko, że akurat autorka pomysłu w wyborach przepadła. A więc podejrzewam będziemy mięli odgrzewanego kotleta za 4-ry lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie interesuje wprowadzenie bezpłatnego internetu,ale chcę mieć informację jaka przepustowość będzie oferowana za darmo.
Nie toleruje ograniczeń programów p2p,które podobno najbardziej obciążają pasmo.Jak dostęp to tylko pełny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.