Facebook Google+ Twitter

Koniec kariery Karola Bieleckiego. Reprezentant Polski stracił lewe oko

W wyniku poważnej kontuzji, jakiej nabawił się zawodnik podczas meczu z Chorwacją 11 czerwca stracił oko. Lekarz operujący Bieleckiego odradził mu powrót do gry, która może być niebezpieczna dla drugiego oka.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Bielecki"No niestety nagle się urwało wszystko i trzeba będzie robić jakieś inne rzeczy. Ale jestem nastawiony optymistycznie. Co by się nie działo, dam radę. To tylko oko, także jeszcze dużo przede mną" - powiedział Bielecki Polskiemu Radiu; zdradził również, że zmuszony jest zakończyć karierę sportową.

W piątek rano Bielecki opuścił klinikę w Tybindze, gdzie przeszedł drugą operacje lewego oka. Czeka go rehabilitacja w Heidelbergu, niedaleko swojego domu, gdzie mieści się najlepsza w Europie klinika okulistyczna.

Bielecki został ranny w wyniku starcia z Josipem Valciciem podczas spotkania z Chorwacją. Został przewieziony do kieleckiego Szpitala Wojewódzkiego, stamtąd natomiast do Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie przeszedł operacje poszycia oka.

"Temat jest zamknięty, nie ma już szans na uratowanie oka. Dlatego nie będzie kolejnych operacji. Wróciłem do domu, co dwa dni lekarz będzie kontrolował stan zapalny w tym rozwalonym oku. Jak już wszystko wydobrzeje będziemy zastanawiać się nad instalacją czegoś zastępczego, żebym jakoś normalnie wyglądał. Mam mieć zrobioną podobiznę do prawego oka. Na razie, podczas najbliższych kilku tygodni będę przystosowywał się do życia z jednym okiem." - powiedział Bielecki w piątek Sport.pl i "Gazecie Wyborczej Kielce".

Źródło: www.wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.