Facebook Google+ Twitter

Koniec kosmicznej turystyki?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-17 17:23

Według agencji Interfax - we wrześniu w kosmos poleci ostatni turysta. Rosja postanowiła zawiesić projekt zabierania w kosmos turystów ze względu na brak wolnych miejsc w statkach „Sojuz".

W najbliższych miesiącach zwiększy się z trzech do sześciu liczba kosmonautów pracujących w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Szefostwo rosyjskich służb kosmicznych nie wyklucza jednak, że w przyszłości program turystyczny zostanie wznowiony. We wrześniu na pokładzie statku kosmicznego „Sojuz" znajdzie się ostatni turysta będzie nim kanadyjski miliarder.

Pierwszym turystą z „opłaconym biletem" był Denis Tito, który przebywał w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej siedem dni. Ostatni kosmiczny turysta Chrles Simonyi zapłacił za wycieczkę na orbitę ziemi 35 milionów dolarów. Łącznie w kosmos poleciało pięciu turystów.

Rosjanie nie wykluczają realizacji międzynarodowych misji z udziałem kosmonautów z innych krajów. Wszystko jednak zależeć będzie od decyzji służb sprawujących nadzór nad funkcjonowaniem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.