Facebook Google+ Twitter

Koniec Kupieckich Domów Towarowych?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-30 16:05

Zgodnie z decyzją władz Warszawy, blaszane hale zostaną rozebrane, a na ich miejscu powstanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dlatego jutro kupcy powinni zamknąć swoje stoiska i wyprowadzić się. Jednak handlarze z Kupieckich Domów Towarowych nie godzą się z decyzją władz miasta i nie zamierzają likwidować stoisk.

Centrum Warszawy / Fot. PAPZ końcem grudnia tego roku wygasa umowa dzierżawy na grunt na którym stoją hale KDT. Dlatego od 1 stycznia dwie hale kupieckie powinny przestać działać, a trzy miesiące później powinny zostać rozebrane. Takie są plany władz, plany kupców są zupełnie inne. Negocjacje kupców z władzami miasta w sprawie zagospodarowania gruntu na Placu Defilad trwały dwa lata. Spółka zarządzająca KDT nie otrzymała zgody na przedłużenie dzierżawy choć wcześniej takie obietnice były. Dlatego zarząd Kupieckich Domów Towarowych uważa, że został oszukany. Jak mówi Agnieszka Koszewska z zarządu KDT koniec grudnia nie oznacza końca handlu w halach.

W halach Kupieckich Domów Towarowych jest około 700 stoisk i około 2 tys. miejsc pracy. Tygodniowo na zakupy przychodzi około 70 tys osób. Jak ocenia Agnieszka Koszewska hale kupieckie pozwalają zarabiać kilku tysiącom osób.

Likwidacja blaszanych hal jednak jest już przesądzona i nie podlega negocjacjom - na takim stanowisku stoi warszawski ratusz. Jak tłumaczy Marcin Ochmański - rzecznik władz miasta - kupcy muszą opuścić swoje stoiska, jeżeli do tego nie zrobią to oznacza, że dojdzie do łamania prawa.

Sklepikarze z Kupieckich Domów Towarowych zajmują teren o powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych zlokalizowany w centrum stolicy przy Pałacu Kultury i Nauki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Dlatego robi tam zakupy tygodniowo owe ok. 70 tys ludzi i jest tam aż 2000 miejsc pracy (myślę, że nawet więcej;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W radio tez ostatnio się nagminnie reklamują jako miejsce, w którym zrobisz najlepsze zakupy..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wierzę w to wszystko. Jak głoszą plakaty na mieście:

"Zrobimy wszystko by być na zawsze". Coś w ten deseń.

Makabrrraaa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam Lutostańsk, ja popieram ludzi przedsiębiorczych - niech mają własne małe biznesy, zamiast wyzyskiwania i poniżania w centrach handlowych. Wiem bo tak pracowałem, wytrwałem dwa tygodnie. Teraz mam własną działalność, można powiedzieć że też związaną z handlem, ale w sprzedaży telefonicznej. Popieram bazary :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech więc będzie to Plac Hermesa ze szklanymi, pięknymi na miarę XXI wieku sklepami! I co do tego jesteśmy zgodni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie dziwi co wy piszecie. Podoba się wam taka prowizorka? Ile to ma tam jeszcze trwać? Ja piszę tylko to, że nie chcę mieć w moim mieście takich bud, nie chcę takiego badziewia, takiego poniżania estetyki miasta. One tam zupełnie nie pasują. To jest reprezentacyjne miejsce stolicy a tu mamy taką rurę z blachy a przed nią parking. To jest naprawdę przykre jak się mija codziennie te "budowle". Chciałbym mieć ładniejsze miasto. To jest mój kraj. Po co mam jechać do Kanady? Niech sobie będzie w Kanadzie jak chce. Ja chcę żeby było ładnie tutaj. Tego fragmentu o tym, że się ludzie bali, że całe życie ich ktoś czy coś tam nie rozumiem. Tak jak mówię, na pewno tym, którzy tracili pracę na stadionie ojropa czy w szczękach pod pałacem też było strasznie żal. Wiadomo, że to miejsce jest świetne dla koszenia kasy bo jest w samym centrum. Tyle tylko, że nie wszystko się powinno robić dla pieniędzy a sklepów jest tam dużo. Zgodzilibyście się na jakąś galerię handlową na placu zamkowym w Warszawie tuż przy Zygmuncie? Jeśli handlować mieliby w jakimś budynku na poziomie to czemu nie. Tymczasem te ohydy niech znikną mi z oczu jak najszybciej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i każda ze stron ma rację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam Lutostański, człowieku co Ty piszesz. Wszystko byś chciał mieć ładne, ludzi, ulice, drzewa, sklepy to jedź do Kanady. Tutaj jest Polska, tutaj jest inna mentalność i klimat. No i te brednie że ze strony kupców nie wpłynęły prośby o nowe miejsca pracy. Ludzie się bali, są tam od lat i całe życie ich ktoś... Miastu też nie na rękę zlikwidować Stadion X lecia, ponieważ ładną kasę zarabia na nim Ratusz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak więc niech powstaną szklane domy handlowe. Ludzie są ważniejsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tak niech znika ta ohyda. Czekam na to z utęsknieniem. Szczęki i budy pod pałacem kultury i nauki na początku lat 90tych też dawały pracę i wyżywienie tysiącom rodzin, tak samo jak stadion ojropa ale chyba nikt nie żałuje, że tego już tam nie ma. Po prostu przyszła cywilizacja. Dla sklepikarzy jest miejsce ale to jest centralne miejsce stolicy, turyści patrząc na te budy wyrabiają sobie opinię o naszym mieście. To miejsce zasługuje na coś ładnego, komponującego się z resztą. Tymczasem te budy robią nam tu wstyd. Budynek, w którym się sprzedaje tak jak każdy inny musi jakoś wyglądać. Kupcy chyba wiedzieli, że kiedyś będą musieli się stamtąd wynieść. Jeśli by chcieli wzbudzić choć sympatię u mieszkańców miasta, jeśli by chcieli mieć mocniejszą kartę przetargową to powinni zaangażować się i lobbować od wielu lat za projektem ładnego, estetycznego budynku w tym miejscu, w którym to budynku mogliby handlować. Ale im zależało zawsze tylko na kasie a wygląd? A co nas to... Moje poparcie dla ratuszu miasta. Koszmarne budy KDT i Marcpol muszą stamtąd zniknąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.