Facebook Google+ Twitter

Koniec leków za złotówkę. Powrót PRL?

Pomysł Ewy Kopacz walki z wykupowaniem leków za złotówkę na zapas i zrównaniem marży dla aptek i hurtowni leków to odejście od idei Polski liberalnej.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiMinisterstwo zdrowia wymyśliło rewelacyjny plan walki z wykupowaniem na zapas leków i zmniejszenie tym samym wydatków NFZ na leki (czytaj - Polskatimes.pl). Gratuluję pomysłu, pani Ewo Kopacz! Coś jest nadużywane - zlikwidować to. Łatwiej (i z pewnym zyskiem) jest przecież zlikwidować wszystkie leki za grosik i złotówkę niż próbować to rozwiązać choćby pismem z NFZ do lekarzy, by nie wypisywali na recepcie większej ilości leków niż to jest konieczne. Opakowania leków nie mają nieskończonej liczby tabletek i nie potrzeba wielkiej matematyki, by obliczyć, że np. opakowanie zawierające 21 tabletek, które mają być dawkowane 3 razy dziennie starczy pacjentowi na 7 dni... Innym "świetnym pomysłem" jest zmiana przepisów tak, aby każda apteka i hurtownia pobierała dokładnie określoną marżę.

Tylko czekać, aż rząd Tuska doprowadzi do wyrównania w całym kraju czynszu dla wszystkich aptek i hurtowni leków. Bo to, że teraz są różne to wie każdy i każdy też wie, że marża jest też uzależniona m.in. od wysokości czynszu za lokal. Na pewno wie to też Ewa Kopacz. Stąd moje stwierdzenie, że lada moment będziemy mieli do czynienia z wyrównaniem w całym kraju czynszów za lokale dla aptek i hurtowni leków. A później kto wie, może będzie także wyrównanie czynszy dla lokali gastronomicznych i sklepów, tak by móc wyrównać ceny towarów i usług w całym kraju. I nie wierzę Ewie Kopacz, że tak naprawdę zyska na tym pacjent, bo zmiany wymuszą na producentach leków obniżki.

A czy ktoś kiedyś obniżał cenę czegoś, co i tak miało zbyt? Czyżby próba pisania nowych zasad ekonomii? Podobno w ostatnich wyborach zwyciężyła Polska liberalna z Polską solidarną. Podobno, bo zaczynam się zastanawiać czy nie wygrał czasem PRL z hasłem "wszystkim po równo"? Pomysły Ewy Kopacz to przecież nic innego jak powrót do gospodarki centralnie planowanej. Ciekawe, czy doczekamy pierwszych procesów za spekulacje? Moje pokolenie tego już nie pamięta, ale dzięki PO ma szansę przeżyć PRL-bis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.