Facebook Google+ Twitter

Koniec londyńskiego klubu Turnmills

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-01-24 08:22

Jeden z kultowych londyńskich klubów Turnmills mieszący się na rogu ulic Turnmill Street i Clerkenwell Road zostanie niebawem zamknięty. Dla wielu Brytyjczyków będzie to koniec prawie 20-letniej niepowtarzalnej ery clubbingu.

Wejście do klubu Turnmills. / Fot. Screen pochodzi z www.thisislondon.co.ukW miejsce klubu mają powstać biura. Jest już gotowy projekt nowego zagospodarowania Turnmills, ale nie jest znana dokładna data rozpoczęcia remontu. Do tego czasu klub będzie funkcjonował normalnie.

Turnmills, wielki konkurent osławionego już Ministry Of Sound w latach '90 był jednym z najbardziej popularnych miejsc w Londynie. Z początku mocno undergroundowy szybko zdobył popularność i stał się mekką dla klubowiczów nie tylko z Wielkiej Brytanii. Jako pierwszy w kraju uzyskał pozwolenie na 24-godzinne imprezy, co było ewenementem w tamtych czasach. W Turnmills gościły największe gwiazdy światowej elektronicznej sceny - The Chemical Brtohers, Astral Projection, Spooky, Dave Seaman, Jimmy Van M, John Digweed i wielu innych.

Niestety przez tyle lat działalności nie obyło się bez przykrych wydarzeń. W kwietniu 2003 roku miał miejsce tragiczny incydent. Przed klubem został zastrzelony jeden mężczyzna, a dwóch zostało rannych. Działo się to wszystko podczas występu garage’owej grupy So Solid Crew, której członkowie mieli już w przeszłości zatargi z prawem. Do dziś wiele osób łączy ze sobą te dwa fakty. Jednak według oficjalnego raportu Scotland Yardu były to zwykłe porachunki gangów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.