Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12673 miejsce

Koniec "Magazynu INTERNET"

Po trzynastu latach ukazywania się "Magazyn INTERNET", pierwsze w Polsce czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z internetem, zostało wycofane z rynku.

Okąłdka ostatniego numeru MI / Fot. screen ze strony magazynyinternetowe.plPierwszy raz "Magazyn INTERNET" ukazał się w roku 1995 i od początku konsekwentnie podejmował tematykę związaną z globalną siecią, zwłaszcza u schyłku lat dziewięćdziesiątych, gdy sieć komputerowa nie była jeszcze wszystkim dobrze znana. Na łamach czasopisma ukazywały się porady, recenzje stron www, opisy programów i wielu funkcji, jakie oferuje internet. W późniejszym czasie pismo poszerzyło swoją tematykę o zagadnienia związane z językiem programowania (HTML, PHP czy CSS), a także publikowało teksty związane z webmasteringiem i biznesem elektronicznym.

Funkcję redaktora naczelnego sprawował Krystian Grzenkowicz, którego współpracownicy wspominają bardzo ciepło. - To człowiek, którego każdy chciałby mieć nad sobą. To też stara szkoła dziennikarstwa, czyli poprawna polszczyzna, indywidualność autora i obsesja na punkcie wolności słowa i wszelkiej niezależności dziennikarzy - przyznała na swoim blogu Patrycja Kierzkowska, wieloletni współpracownik MI. (http://blog.shrew.pl).

Magazyn INTERNET przez dziesięć lat ukazywał się z płytą CD, a od roku 2005 część nakładu dostępna była bez płyty. Większość materiałów można było pobrać ze strony periodyku http://mi.com.pl. Numer wrześniowy był ostatnim. Po zamknięciu MI nakładem Wydawnictwa AVT ukazuje się jeszcze magazyn "INTERNET Maker" dla twórców i projektantów serwisów internetowych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W sumie, to troszkę taki oksymoron, drukowana gazeta o tematyce: Internet ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magazyn Internet solidarny z Maćkiem!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurza twarz. To dla mnie bolesna informacja :(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.