Facebook Google+ Twitter

Koniec manifestacji związkowców. Osiągnięto porozumienie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-15 12:21

Zakończyła się manifestacja związkowców z Solidarności. Przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek został przyjęty przez ministra Michała Boniego. Po spotkaniu Śniadek był pozytywnie zaskoczony dobrą atmosferą rozmowy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Robert GóreckiPrzewodniczący Solidarności Janusz Śniadek został przyjęty przez ministra Michała Boniego. Po spotkaniu Śniadek był pozytywnie zaskoczony dobrą atmosferą rozmowy. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie, czy rząd zdoła zaspokoić rozbudzone nadzieje związkowców. Śniadek ustalił z szefem doradców premiera Michałem Bonim konkretny terminarz spotkań ze stroną rządową. Mają one rozpocząć się 6 stycznia od rozmów na temat sytuacji na kolei. Tydzień później związkowcy będą rozmawiać o stoczniach

Kilka tysięcy stoczniowców, pracowników zbrojeniówki i kolejarzy domagało się dziś od rządu szybkich działań, które uratują ich zakłady. Pod kancelarią Szefa Rady Ministrów płonęły opony, wszędzie było pełno czarnego dymu, w użyciu były petardy.

Protestujący podkreślali, że nie ma dla nich pracy. Wielu zakładom cofnięto zamówienia na przyszły rok, gdyż zwiększono kontyngent do Afganistanu. "Zbrojeniówka została rozłożona na łopatki"- mówią pracownicy.

Wcześniej manifestanci złożyli w Ministerstwie Gospodarki petycję ze swoimi żądaniami. Przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek powiedział, że jest dobrej myśli, bo ze strony ministerstwa ma obiecane wsparcie w rozmowach. Manifestacji pilnowała ponad setka policjantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podpowiedziałem jak rozkręcić dobry interes na Tirach. Niech Pan zajrzy do moich materiałów. Chwała i za nadzieję na polepszenie doli pracowników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.