Koniec marzeń o awansie. Wisła Kraków przegrała z Feyenordem Rotterdam 1:3

Krakowska Wisła przegrywając 3:1 mecz z Feyenordem Rotterdam straciła szanse na awans do dalszej fazy Pucharu UEFA.

Wice mistrzowie Polski, zespół Wisły Kraków wypadł za burtę Pucharu UEFA. "Biała Gwiazda" nie zdołała wywalczyć upragnionego remisu w meczu z Feyenordem Rotterdam. Mecz zakończył się porażką Polaków 3:1.

Polska "kopana" zbyt słaba na Puchar UEFA

Po meczu z FC Basel wśród kibiców Wisły panował optymizm. Zwycięstwo z zespołem z Bazylei dawało nadzieje na awas. Ale po raz kolejny okazało się, że polska piłka nożna jest zbyt słaba nawet na Puchar UEFA.

Do meczu z Feyenordem, Wisła przystąpiła z dużymi brakami w podstawowym skałdzie: nie mogli grać Mauro Cantoro, Cleber, Kryszałowicz. Dragomir Okuka w obronie postawił na Marcina Baszczyńskiego, Dariusza Dudkę, Arkadiusza Głowackiego i Marka Thwaite. Nie była to dobra decyzja. Defensorzy zespołu spod Wawela popełniali dużo błędów, a na dodatek niezbyt dobrze dysponowany był Emilian Dolha.

Już na początku meczu bo w 16. minucie gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. Ale błąd obrony Wisły wykorzystał Nicky Hofs. Wiślacy przypłacili to stratą bramki – 1:0 dla gospodarzy. Jednak podobnie jak w meczu z FC Basel, wiślacy zdołali szybko doprowadzić do remisu. Bardzo dobra akcja Jakuba Błaszczykowskiego i Pawła Brożka doprowadza do wyrównania. Wisła znowu jest w kolejnej fazie turnieju. Ale tuż przed przerwą, bo w 41. minucie humory naszym zawodnikom popsuł młody Jonathan de Guzman, który po kolejnej, niezbyt dobrej akcji obronnej wiślaków strzelił piłkę do pustej bramki. Na przerwę Feyenord schodził prowadząc 2:1. Wiśle pozostało 45 minut nadziei. Jak sie później okazało złudnych nadziei. Gracze "Białej Gwiazdy" mieli szansę na doprowadzenie do remisu, ale świetny strzał Pawła Brożka obronił Timmer.

Szanse na awans Wisła straciła w 66. minucie, kiedy to Angelos Charisteas po raz trzeci pokonał Emiliana Dolhę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Piłkarze Wisły mogą się cieszyć, że skończyło się tylko 3:1, ponieważ po czerwonej kartce dla Dariusza Dudki szanse na podwyższenie wyniku miał Fin Kolka, jednak jego strzał w niewielkiej odległości minął bramkę Dolhy.

Piłkarzom wicemistrzów Polski nie można odmówić chęci, ale trzeba przyzać, że Feyenord Rotterdam był zespołem lepszym i w pełni zasłużył na zwycięstwo.

Składy i bramki

Wisła - Dolha Baszczyńsk Głowacki Dudka Thwaite Błaszczykowski Sobolewski Burns Zieńczuk Paulista (69' Piotr Brożek) Paweł Brożek (90' Radovanovic)

Feyenord - Timmer Bahia Luciu Buijs Hofs (90'Derijck) Huysegems (63' Van Hooijdonk) Charisteas Greene Vlaar Kolkka   (77' Vincken ) De Guzman

Dla Feyenordu - Hofs 17' De Guzman 41 'Charisteas 67'

Dla Wisły - Paweł Brożek 23'

Sytuacja w grupie

Do dalszej fazy turnieju awansowały trzy zespoły. Z grupy E są to - Nancy, Blackburn Rovers oraz Feyenrord Rotterdam. Wisła uplasowała się na czwartej pozycji a tuż na Polakami na ostatnim miejscu uplasował się zespół FC Basel.