4438 miejsce

Koniec marzeń o Mistrzostwach Świata 2014. Polska-Czarnogóra 1:1

Polska zremisowała z Czarnogórą 1:1 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ten wynik oznacza koniec marzeń o awansie na Mistrzostwa Świata w Rio de Janeiro w 2014 roku.

Po meczu: Niepodyktowany karny, nie uznana bramka w końcówce meczu. Polacy mogą czuć się skrzywdzeni pracą sedziów. Wyniku jednak to nie zmieni. Remis oznacza koniec marzeń o awansie na Mundial w 2014 roku. Teraz czekają nas spotkania o "pietruszkę". Za uwagę dziekuję Paweł Kiliański

95' Koniec meczu. Polska - Czarnogóra 1:1. Koniec marzeń o awansie.
94' Sędzia nie uznaje bramki, spalony!!!!!
94' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL Kuba Błaszczykowski strzela bramkę!!!!!!!!!!
93' Szukała zamiast w piłkę, kopie rywala w brzuch.
92' Artur Boruc wychodzi z bramki i musi główkować.
91' Żółta kartka dla Łukasza Szukały.
90' Cztery minuty nadziei na zwycięstwo.
89' Na boisku leży zawodnik Czarnogóry, który chce ugrać cenne sekundy.
87' Kasalica mocnym strzałem próbował zaskoczyć Artura Boruca.
86' Polacy opadli z sił, nie ma tej świeżości jak w pierwszej połowie.
85' Boenisch zbyt głęboko dośrodkowuje, bramkarz bez problemu łapie piłkę.
83' Kasalica podaje do Demjanović, a ten z odległości pięciu metrów od naszej bramki nie trafia w piłkę. Duże szczęście polskiej reprezentacji.
81' Mierzejewski dośrodkowuje w pole karne, niestety za mocno.
80' Ostatnie dziesięć minut spotkania.
78' Polacy przygotowują atak pozycyjny.
75' Lewandowski efektownym szczupakiem, niestety daleko od światła bramki.
72' Krychowiak uderza z dystansu wpost bramkarza.
71' Kuba Błaszczykowski uderza głową, bramkarz ze sporymi problemami.
70' Zmasowany atak Czarnogórców, kolejny strzał na bramkę Artura Boruca.
69' Błąd polskich obrońców, na szczęście zawodnik Czarnogóry strzela nad bramką.
66' Efektowny wślizg Krychowiaka, na szczeście czysty.
62' Waldemar Sobota opuszcza boisko, na jego miejsce wskakuje Paweł Wszołek.
61' Kasalica na szczęście dla nas uderza obok naszej bramki.
60' Godzina gry za nami, czy Biało - Czerwonych stać na bramkę?
59' Polacy oddali inicjatywę gościom. Kolejna akcja pod polem karnym Polaków.
57' Artur Boruc wychodzi z bramki, kolejny rzut rożny.
55' Glik w ostatniej chwili blokuje strzał rywali. Rzut rożny dla Czarnogóry.
53' Lewandowski faulowany, Dzudovic otrzymuję żółtą kartkę.
52' Powtórki pokazały, że spalonego nie było. Błąd sędziego, Polakom należał się karny.
51' Sobota faulowany w polu karnym, wszyscy myśleli, że sędzia podytkuje rzut karny a tu... tylko spalony.
50' Polacy budują atak pozycyjny.
48' Strzał Polaków, niestety zablokowany przez obrońców rywali.
45' Rozpoczynamy drugą połowe spotkania.

II Połowa

47' Koniec pierwszej połowy.
46' Lewandowski uderza z ostrego kąta wprost bramkarza Czarnogóry.
46' Zieliński uderza z dystansu, niestety bardzo niecelnie.
43' Kolejna żółta kartka dla Czarnogórców.
41' Piękna akcja naszej reprezentacji. Sobota dwukrotnie uderza na bramkę rywali, niestety za pierwszym razem broni bramkarza, a za drugim minimalnie niecelnie.
40' Boruc broni strzał zawodnika Czarnogóry.
37' Glik faulowany pod swoim polem karnym.
36' Vucinic opuszcza boisko.
33' Vucinic otrzymuję żółtą kartkę za protesty.
32' Szybki atak zespołu Czarnogóry, rzut rozny dla gości.
30' Pół godziny gry za nami, Polacy dominują na boisku, czekamy na kolejne bramki.
27' Zmiania w polskiej reprezentacji, Wawrzyniaka zastępuję Sebastian Boenisch.
25' Jakub Wawrzyniak prosi o zmianę.
24' Kuba Błaszczykowski fauluje rywala uderzając go w twarz. Całe starcie było przypadkowe.
22' Trwa atak pozycyjny Polaków.
17' Bozovic ostrzymuję żółtą kartkę za faul na Kubie Błaszczykowskim.
16' Goool dla Polski! Robert Lewandowski radzi sobie z dwoma obrońcami i pewnym strzałem pokonuje bramkarza Czarnogóry. Mamy remis!
13' Waldemar Sobota uderza z dystansu nad bramką rywali.
11' Gol dla Czarnogórców. Demjanović staje "oko w oko" z Arturem Borucem i pewnie uderza po ziemi w róg bramki. Polski bramkarz bez szans w tej sytuacji. Pierwsza akcja gości i od razu bramka.
10' Wyłożenie Kuby Błaszczykowskiego do Waldemara Soboty, ten jednak uderza wysoko nad bramką.
9' Trwa zmasowany atak na bramkę gości. Polacy chcą szybko strzelić bramkę.
7. Ależ okazja! Zieliński "sam na sam" z bramkarzem Czarnogóry, niestety strzela wprost Bozovica.
5' Polacy kontrolują przebieg meczu, nie dopuszczają gości na swoją połowę.
3' Kuba ponownie próbuje lewą stroną boiska, obrońca Czarnogóry w ostatniej chwili wybija piłkę ze swojego pola karnego.
2' Błaszczykowski dośrodkowuje w pole karnych rywali, niestety nikt do piłki nie doskoczył.
1' Polacy rozpoczynają spotkanie.
0' Hymn Polski, cały stadion stoi śpiewając "Mazurka Dąbrowskiego".
0' Hymn Czarnogóry zakłócany gwizdami polskich kibiców.
0' Biało-Czerwona kartoniada na Stadionie Narodowym w Warszawie.

I połowa

Czy Polska jest w stanie pokonać Czarnogórę w meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie? Na to pytanie będziemy mogliCzy Kuba Błaszczykowski poprowadzi Biało-Czerwonych do zwycięstwa? / Fot. Roger Gorączniak/wikipedia (CC BY 3.0) sobie odpowiedzieć za ok. dwie godziny. Jedno jest pewne - przegrana reprezentacji prowadzonej przez Waldemara Fornalika definitywnie skreśla nas w walce o wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rio de Janeiro.

Stadion Narodowy powoli się zapełnia kibicami. Jak podają organizatorzy, podczas dzisiejszego meczu Biało - Czerwonych będzie dopingować ok. 45 tysięcy fanów. Ciekawostką jest fakt, że podczas meczu będzie prowadzony zorganizowany doping, a PZPN jest sponsorem oprawy.