Koniec marzeń o podboju Europy. Piast Gliwice odpada z pucharów

Europejski sen Piasta Gliwice o piłkarskim podboju Europy skończył się. Gliwiczanie odpadli po dwumeczu z azerskim Karabachem Agdam. Mecz rewanżowy w Gliwicach zakończył się wynikiem 2:2.

Piast Gliwice - Karabach Agdam / Fot. Mateusz GojSrogiej lekcji futbolu zawodnikom Piasta udzielili piłkarze azerskiego Karabachu, którzy wyeliminowali gliwiczan z europejskich pucharów. I choć piłkarze "Piastunek" bardzo chcieli, to jednak plan minimum nie został wykonany. Marzenia o piłkarskim podboju Europy trzeba odłożyć na kolejne lata.

Przed rewanżowym spotkaniem nikt z sympatyków gliwickiego zespołu, nie dopuszczał do siebie myśli, że ten może nie awansować do kolejnej rundy. Pomimo, że w pierwszym meczu Polacy przegrali 2:1, to do awansu potrzebowali minimalnego zwycięstwa 1:0. Piast Gliwice - Karabach Agdam / Fot. Mateusz Goj

Po minimalnej porażce w pierwszym meczu wydawało się, że piłkarze Piasta rozpoczną mecz od zdecydowanych ataków. Tak się nie stało. Piłkarze podeszli do spotkania bardzo spięci. Zanim gliwiczanie pierwszy raz zagrozili bramce gości, już przegrywali 0:1. Reynaldo ograł na lewej stronie spóźnionego Damiana Zbozienia i dograł do Leroya Georga. Holender idealnie umieścił piłkę w siatce. "Asystę" przy tym zagraniu można zapisać także obrońcom Piasta, którzy byli tylko statystami przy całej akcji.

Piast Gliwice - Karabach Agdam / Fot. Dominik KasprzykStrata bramki jeszcze bardziej zdeprymowała gospodarzy. Nie minęło kilka chwil, a zawodnicy Karabachu zrobili kopię akcji, po której padł dla nich gol. Damian Zbozień spóźnił się z powrotem, znowu piłkarz Karabachu dośrodkował z lewej strony, obrońcy znowu zachowali się jak statyści i tylko centymetrów zabrakło, by Reynaldo trącił piłkę która podążała wzdłuż linii bramkowej.

Piast Gliwice - Karabach Agdam / Fot. Mateusz GojGliwiczanie przełamali się dopiero po stałym fragmencie gry. W 28. minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Podgórski. Strzał Zbozienia zablokował co prawda jeszcze Miro Varvodic, jednak przy dobitce Mateusza Matrasa bramkarz Karabachu nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Zdobyty gol wyraźnie rozluźnił piłkarzy Piasta, którzy poszli za ciosem. Po wrzutce z lewej strony boiska w pole karne, w dużym zamieszaniu Marcin Robak przewrotką zdobył bramkę na 2:1. Tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Piast Gliwice - Karabach Agdam / Fot. Dominik KasprzykTuż po przerwie gliwiczanie mogli zdobyć trzeciego gola. Piłkę w pole karne dośrodkował niezawodny Podgórski, a ta po strzale głową Matrasa trafiła w poprzeczkę. Swoją szansę mieli także piłkarze Karabachu. W 89. minucie azerscy piłkarze wychodzą z kontratakiem, piłkę na środek pola dostaje Almeida pędzi do niej, jednak w ostatniej chwili piłkę na aut wybija Jakub Szumski, którego wyjście z bramki ratuje gospodarzy przed utratą bramki. Do końca regulaminowego czasu żadna z drużyn nie zdobywa już więcej gola, co oznacza dogrywkę. Piast Gliwice - Karabach Agdam / Fot. Dominik Kasprzyk

W dogrywce oba zespoły grają zachowawczo i wygląda na to, że jeśli któryś z zespołów nie popełni kardynalnego błędu, to o losach awansu zadecydują karne. Niestety w 108. minucie piłkę na lewej stronę pola karnego otrzymuje Kapolongo. Zawodnik Karabachu ogrywa w bardzo łatwy sposób Zbozienia, uderza w krótszy róg bramki Szumskiego, który popełnia fatalny błąd i piłka ląduje w siatce. Wynik do końca dogrywki nie uległ zmianie i z awansu cieszyć się mogli zawodnicy Karabachu.