Facebook Google+ Twitter

Koniec (?) (mojej przygody z...) wiadomosci24.pl

Korzystając z okazji że nikt tu niczego nie moderuje, chciałem się pożegnać. (edit: okazuje się że moderuje)

w24, kiedyś / Fot. Piotr MayJestem/byłem na portalu wiadomosci24.pl od samego początku. Pojawiłem się tu, bo dziennikarstwo to była moja pasja. Dziennikarstwo i motocykle. Pasję tą troszkę realizowałem w papierowej wersji- pisałem czasem do Świata Motocykli i jeszcze mi za to płacili. Droga mojego dziennikarstwa szła w innym kierunku. Marzyło mi się pisać "dla mas" nie konieczne za pieniądze
Po pojawieniu się w24.pl stwierdziłem że to jest TO!! tu mogę pisać o tym co czuję, za darmo, dla wszystkich. Świat Motocykli nie miał takiego fajnego portalu. No i się zaczęło. Pisałem o wszystkim. Najpierw o motocyklach, później o kolejnych moich pasjach, muzyce, bieganiu. Zacząłem się też bawić w fotografowanie. Przez te lata zdobyłem trochę nagród, przeczytało mnie prawie 1 000 000 ludzi. Zdobyłem status "redaktora" i ...
Nadszedł ten dzień. Najpierw się okazuje że po zmianach na w24.pl nie obejmuje mnie prawo prasowe, potem że właściwie to jestem blogerem - a nie dziennikarzem - to wszystko mogłem przeżyć. I jakoś dawałem radę. Moją galerię z WOSP w Poznaniu obejrzało 22 000 ludzi. Byłem pod sceną tylko i wyłącznie dzięki starej legitymacji prasowej Wiadomosci24.pl ... Jeszcze mogłem bo o akredytację prosiłem przed zmianami.
Rzeczywistość:
Koncert TSA w Poznaniu. Nigdy nie miałem problemu żeby otrzymać akredytację, często jeszcze muzycy pomagali mi dając mi swoje przepustki - bo akredytacja "foto" działa często (np) dla 2 kawałków a chcieli żebym foty robił cały czas... Na TSA nie posłużyłem się legitymacją prasową, bo uznałem że mi nie wolno - efekt? - Podstawowy warunek otrzymania akredytacji nie został dotrzymany.
Nie będzie fotek.
Dziennikartwo Obywatelskie to było coś co mnie kręciło. Byłem wdzięczny Polskapresse za to że stworzyło taki portal i byłem przekonany że reklamy dają szefostwo jakąś kasę. Nic za darmo. Nie wiem co się stało. Najpierw system płatnych artykułów PIANO na portalach Polskapresse - wg mnie jakaś porażka. Teraz wiadomosci24 zostały wyjęte spod prawa prasowego - czy stały się konkurencją Piano ? No właśnie... tego nie wie nikt. NIE MOGĘ mówić o sobie że jestem dziennikarzem, nie mogę korzystać z legitymacji. Blogerem na portalu wiadomosci24 nie zamierzam być. To nie był portal blogerski jak tu zakładałem konto.
Wolałbym dalej pisać/robić fotki dla w24.pl ale ... Nie podoba mi się TEN system. Chcę wiedzieć kim jestem, i chcę mieć za sobą redakcję.

Żegnam wiadomosci24.pl po 6 latach współpracy, prawie 15O materiałach i ponad 900 000 odsłon
Nie umiem powiedzieć że bez żalu (bo żal pozostał) nie tak wyobrażałem sobie "koniec" mojego dziennikarstwa obywatelskiego. Nie zamierzam się obrażać. Moje materiały zostają. Moje konto też. Po prostu - przestaje publikować tu cokolwiek.
.

edit: 24.04.2013. Jak pewnie zauważyliście, zmieniłem zdanie. O tym dlaczego to zrobiłem napiszę w osobnym artykule

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (132):

Sortuj komentarze:

Już nieraz z Wiadomości 24 odpływali świetni dziennikarze. Redakcja tłumaczy się jak potrafi, ale słabo jej to wychodzi. Nawet nie potrafią porządnie kłamać. Żegnaj więc i witaj wśród kolejnych banitów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Paweł Nowacki
Ustawa o prawie prasowym, art. 7 pkt 5:
"dziennikarzem jest osoba zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych, pozostająca w stosunku pracy z redakcją albo zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji, "

...nie ma już redakcji (nie podlega prawu prasowemu, co nie pociąga za sobą obowiązków, ale i i praw z tym związanych), więc jak na mój gust (IANAL) nie może tytułować się dziennikarzem.

Prawda, każdy może się nazwać dziennikarzem. Ale analogicznie ja mogę się określić królem, ale jakoś niewiele z tego wynika... :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomasz Kozioł-Milanowicz No właśnie zauważyłem teraz, że nie ma możliwości moderacij.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomasz Kozioł-Milanowicz
"Uprawnienia 3 i 4 poziomu będą miały możliwość moderacji. Podczas przegrania kilku poprawek, spowodowaliśmy błąd, który uniemożliwia moderacje autorom. Prawdopodobnie jutro uda nam się przywrócić taką możliwość."

I co to wyjaśnia?
Czy ktoś będący trzy, albo czteropiórkowcem, czyli "dziennikarzem", albo "redaktorem" wedle "starego portfela" nagle odzyska Wasz "szacunek"?...:)
Całuję...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uprawnienia 3 i 4 poziomu będą miały możliwość moderacji. Podczas przegrania kilku poprawek, spowodowaliśmy błąd, który uniemożliwia moderacje autorom. Prawdopodobnie jutro uda nam się przywrócić taką możliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do mnie legitymacja miała być wysłana po świętach i jakoś nikt mi nie umie odpowiedzieć czy zostałł wysłana. Przecież była przygotowana , więc????

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Paweł Nowacki
"Zauważyliśmy tę usterkę dużo wcześniej...
:)"

Czy to jest uśmiech blondynki?...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja szukam usilnie w Ustawie Prawo prasowe tworu pod nazwą "legitymacja prasowa" i nie mogę znaleźć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na miły Bóg! Nie róbcie już takich szkolnych błędów. Podlega się komuś lub czemuś, a więc podlegam lub nie podlegam prawu prasowemu, a nie pod prawo prasowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle Nowacki jemu chyba chodziło o to że jak W24 nie podlega pod prawo prasowe to również nie można z niej korzystać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.