Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

51014 miejsce

Koniec monopolu Telekomunikacji Polskiej na abonament

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-07-25 12:24

Już od września będzie można zmienić stacjonarnego operatora telefonicznego, zachowując dotychczasowy numer telefonu. Comiesięczna danina na telefon będzie niższa.

Jedyny jak na razie alternatywny dla Telekomunikacji Polskiej operator już szykuje się na podbój rynku.
– W ciągu najbliższych kilku tygodni zaprezentujemy ofertę abonamentową i rozpoczniemy jej sprzedaż. Już teraz mogę jednak zapewnić, że nasza oferta będzie konkurencyjna względem oferty TP, a przede wszystkim zapewni klientom znaczące oszczędności. Zlecenia naszych klientów na abonament zaczniemy dostarczać do TP w dniu 13 września br. – powiedział Piotr Nesterowicz, dyrektor generalny Tele2 Polska.
Decyzję o hurtowym dostępie do sieci (WLR), uwalniającą rynek abonamentu telefonicznego w Polsce, wydał Urząd Komunikacji Elektronicznej. WLR (Wholesale Line Rental) polega na kupowaniu przez operatora alternatywnego po cenie hurtowej abonamentu i oferowaniu na jego podstawie usług, wraz z innymi usługami świadczonymi na zasadzie preselekcji.
Klienci, którzy przeniosą się do innego operatora, zachowają dotychczasowy numer telefonu. Po podpisaniu umowy z nowym dostawcą abonamentu, klient we wszystkich sprawach związanych ze swoją linią telefoniczną będzie się kontaktował już tylko i wyłącznie z nowym operatorem. Co miesiąc będzie dostawać jeden rachunek, zawierający abonament, jak i opłaty za połączenia telefoniczne.
Telekomunikacja Polska będzie świadczyć natomiast odpłatnie określone usługi na rzecz operatora alternatywnego, np. konserwację infrastruktury, usuwanie awarii itp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.