Facebook Google+ Twitter

Koniec "narkotykowych wakacji" w Holandii? Marihuana nie dla turystów

Nowe zasady dla turystów w holenderskich kawiarniach z lekkimi narkotykami (marihuaną i haszyszem) wchodzą w życie pod koniec tego roku. To koniec "narkotykowej turystyki"?

 / Fot. United States Fish and Wildlife ServiceZgodnie z nowym prawem, turystom zakazane będzie palenie marihuany w holenderskich kawiarniach, co było do tej pory tolerowane. Według orzeczenia holenderskiego sędziego, turyści zagraniczni nie będą wpuszczani do kawiarni z konopiami na terenie Holandii.

Sędzia podtrzymał nową ustawę, która zatrzyma zagranicznych gości przed wejściem do sklepów i kawiarni z narkotykami miękkimi. Holenderscy mieszkańcy nadal będą wpuszczani do kawiarni, o ile będą posiadać dokument tożsamości, lub ewentualnie nowy dokument - "przepustkę na zioło".

"Myślę, że to będzie wstyd dla Amsterdamu, myślę, że miasto straci dużo turystów" - powiedział dla SkyNews Gavin Harrison, słynny brytyjski perkusista rockowy.

Lokalny amsterdamski "coffee shop". / Fot. Viola KreczmerHolendrzy obawiają się, że turyści odwiedzają ich kraj wyłącznie dla narkotyków. Istnieje też zagrożenie, że zagraniczni dealerzy sprzedają towar nielegalnie. Zakaz zacznie obowiązywać w trzech południowych prowincjach od następnego miesiąca, a następnie obejmie cały kraj jeszcze przed końcem tego roku.

Dla wielu turystów odwiedzających Amsterdam, wspólne palenie marihuany w kawiarni, jest bardzo wysoko na liście rzeczy do zrobienia podczas pobytu w Holandii. Miliony odwiedzających cieszyło "lekkie" podejście do miękkich narkotyków w Holandii. Według wielu ludzi, kraj będący symbolem tolerancji, robi krok wstecz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

to jest po prostu kolejny puzzelek do układanki zatytułowanej "jak wziąć ludzi za pysk". dzieje się tak niestety wszędzie. sam palę niewiele, ale jednak czasami lubię - nie chcę także i tu latać za podejrzanej prowieniencji dealerami. powinno zostać jak jest. wybór jest najważniejszy. kto chce oglądać wiatraki, będzie je oglądał, kto chce jarać będzie jarał. jedno zresztą w niczym nie przeszkadza drugiemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
  • Ola
  • 01.05.2012 17:38

Ale bzdura! Mieszkam tu od 2 lat, zioła nie pale i nie zamierzam. Ale nie jestem przeciw. Moim skromnym zdaniem Holandia popada nieco ze skrajności w skrajność. Zioło czemu nie z tego przecież słynie, podobnie zresztą z prostytucji i " tolerancji". Zastanówmy się, dobrze było póki nie zaczęło się psuć, czyż nie? Granice otwarto jest więcej rąk chętnych do roboty, a że korzystają z tego co tu można a gdzie indziej nie, to czyja to wina? No bo kto powie " A wiesz byłem/łam w Amsterdamie i widziałam kilka wiatraków ( z uwagi na to że jestem kobietą nie będę pisać w dwóch rodzajach), przepłynęłam się łódką po kanale, byłam w Keukenhof, w Alkmaar - ktoś wie co tam jest? Niewielu. A szkoda. I czyja to jest wina? Turystów, bo nie wiedza co dobre i piękne w Holandii czyż nie? No i Amsterdam oczywiście , dla mnie miasto strasznie przereklamowane. Czerwone dzielnice, coffeshopy są w każdym mieście w Holandii. Ale większość lgnie do Amsterdamu. Dlaczego? to kolejne skojarzenie Holandia - Amsterdam. Może Holandia po prostu powinna wziąć przykład z innych krajów a nie tylko patrzeć na siebie jak na pępek świata i zacząć reklamować również inne walory swojego kraju, zostawiając zioło w spokoju i bo aż tak źle nie jest, trzeba się tylko nieco lepiej zorganizować , prostytucje bo to tez nie problem, biorąc pod uwagę że świat jest teraz tak otwarty na nowe doznania że wystarczy wieczorem przejść się na dyskotekę by niekoniecznie odpłatnie sobie dogodzić. Na temat tolerancji nie będę się wypowiadać, bo jak jest każdy widzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Turysta
  • Turysta
  • 30.04.2012 20:43

To będzie szkoda dla miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
milena
  • milena
  • 30.04.2012 20:40

W zasadzie nie wiadomo po czyjej stronie stanac...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.