Facebook Google+ Twitter

Koniec obowiązku meldunkowego już w 2014

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 16:06

Zniesienie kar za brak meldunku jeszcze w tym roku i obowiązku meldunkowego w 2014 roku przewiduje projekt nowej ustawy, przygotowany przez MSWiA. Projekt po ponad roku prac opuścił sejmową komisję administracji.

Wiceszef MSWiA Witold Drożdż przyznaje, że rządowy projekt został bardzo zmieniony, ale ostateczna wersja komisji ma swoje zalety.

"Czekamy na 2014 rok i zniesienie obowiązku meldunkowego" - stwierdził Drożdż. Do tego czasu ma działać uproszczona procedura meldunkowa, połączenie zameldowania z wymeldowaniem. Wiceminister przypomniał, że pomysł zniesienia kar za brak meldunku wynika z obecnego stanu. "Mamy świadomość fikcji, w jakiej tkwimy" - tłumaczy Drożdż.

Grzegorz Raniewicz, sprawozdawca podkomisji, która pracowała nad projektem podkreśla, że trzeba dać czas administracji rządowej i samorządowej na zlikwidowanie obowiązku meldunkowego. Poseł PO przypomina, że odnośniki do obowiązku meldunkowego znajdują się w ponad 170 ustawach.
Projekt najprawdopodobniej wróci do komisji, bo posłowie PiS chcą zgłosić poprawkę, usuwającą datę zniesienia obowiązku meldunkowego.

Artur Górski z PiS uważa, że o terminie zniesienia meldunków Sejm nie powinien decydować już dziś. Według posła wpisując do ustawy datę 2014 roku obecny rząd - jak to określił - "podrzucił śmierdzące jajo kolejnemu rządowi".

Posłowie podkreślają, że projekt usuwa martwe przepisy, między innymi obowiązek meldowania się na wyjazdach wakacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.