Facebook Google+ Twitter

Koniec ojca Rydzyka? W sprawie duchownego interweniuje nuncjusz apostolski

Czy nad toruńskim radiem zawisły czarne chmury? - Tak - odpowiada zwierzchnik diecezjalny dzieła redemptorystów. Biskup Andrzej Suski prosi Polonię amerykańską o modlitwę za ojca Rydzyka, w sprawie którego interweniuje w Watykanie sam nuncjusz apostolski Celestino Migliore.

Oburzeni wypowiedziami założyciela Radia Maryja politycy Platformy Obywatelskiej złożyli notę dyplomatyczną do Watykanu i wezwali ambasadora stolicy apostolskiej - tak się robi zazwyczaj w chwilach najwyższego napięcia między państwami. Interwencja musiała podziałać, bowiem redemptorysta przeprosił za słowa o panującym w Polsce totalitaryzmie, a jego diecezjalny zwierzchnik ordynariusz toruński w pełnych dramatyzmu słowach skarżył się publicznie na ataki dotykające zbożnego dzieła, o którym Jan Paweł II mówił: "Ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio, że jest Radio Maryja".

Na rezydującego w Warszawie dyplomatę watykańskiego, który nadał w Watykanie bieg sprawie ojca Rydzyka od początku jego misji naciskało całe grono osób niechętnych toruńskiemu duchownemu. Skarżyli się na niego min. kardynałowie Nycz i Dziwisz.

W czasie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestwon w Pensylwanii, zwanym Amerykańską Częstochową, biskup Andrzej Suski przestrzegał: - Trzeba te słowa przywołać również dzisiaj, gdy nad tym radiem, jego dziełami zawisły ciemne chmury, które muszą niepokoić wielu z nas, ludzi Kościoła. Razem z błogosławionym Janem Paweł II dziękujmy codzienne Bogu, że jest w Polsce takie radio, że jest Radio Maryja. Dziękujmy zwłaszcza za błogosławione owoce tego radia w Kościele - mówił hierarcha.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

wilk
  • wilk
  • 09.08.2011 20:30

DORZNAC WATAHY, WYGINIECIE JAK DINOZAURY

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Zarębski
  • Kamil Zarębski
  • 06.07.2011 16:44

"Mój ulubiony minister, JE Radosław Sikorski, popełnił, niestety, kolejny błąd. I to bardzo szybko po poprzednim, którym była promocja węgierskich win. Ponieważ Go lubię, nie będę dociekał, ile za to dostał od winiarzy-bratanków…
Nowym błędem była nota do Stolicy Apostolskiej w sprawie o.Tadeusza Rydzyka i Jego wypowiedzi.
Pomijam meritum wypowiedzi (akurat każda d***kracja jest systemem totalitarnym – ale, zdaje się, o.Tadeuszowi nie o to chodziło…). Problem w tym, że nie może III Rzeczpospolita zajmować się wypowiedziami jednego redemptorysty – i zawracać tym głowę papieżowi!! Właściwe byłoby, oczywiście, wystąpienie jakiegoś sekretarza z MSZ do generała zakonu oo.Redemptorystów.
Działanie p.Ministra budzi, niestety, podejrzenie, że jest to po prostu element walki wyborczej – do której PO chce wciągnąć Watykan. Powiedzmy jasno: jest to dość obrzydliwe." - Janusz Korwin Mikke

Komentarz został ukrytyrozwiń
YANI
  • YANI
  • 06.07.2011 02:09

Mama sie modlic za belzebuba Rydzyka? alez to by byl grzech...

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 05.07.2011 10:16

NIWDE [19:28]
Rozgrzeszam Cię synu. Wdziej siermięgę, moher na łeb i dumaj. Ojca Dyrektora wychwalaj, na tacę przynoś i pamiętaj : są wakacje i Ojczulek na Majorkę się zbiera. Ponieważ występuje tam jako cywil to i nowe ciuchy trza onemu kupić. A może, boć chłop to przecie, poczuje wolę bożą to i dymał będzie ! Z koloratką w kieszeni. W kieszeni pełnej gumek w trosce o parafianki jakie uszczęśliwiać chce, a nie zarażać. I jak mawia Łojciec Dyrechtur: słuchasz? oglądasz? a płacisz? Płać !
Więc płać mu a on spełni posługę. Redemptorysta narobi Wam odwiertów nawet po kilka w tyłkach. Będziecie robili kupki jak spaggettiii. Takie dłłłuuuggggiiiieeee.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niwde
  • niwde
  • 04.07.2011 23:36

Lewy ty jesteś b. inteligentny i dlatego wierzysz w Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
też katolik
  • też katolik
  • 04.07.2011 22:33

ck Dzisiaj 22:25


Ocena: 0 0


wiecej ludzi chodziło do koscioła za komuny mało wiesz ,drugie a skąd wziął sie papież polak a po trzecie ateistą trzeba sie urodzic POZDRAWIAM
------Pederastą też trzeba się urodzić,ale różnica jest,-ateista,czasem uwierzy,z pederasty hetero nie zrobisz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ck
  • ck
  • 04.07.2011 22:25

wiecej ludzi chodziło do koscioła za komuny mało wiesz ,drugie a skąd wziął sie papież polak a po trzecie ateistą trzeba sie urodzic POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń
też katolik
  • też katolik
  • 04.07.2011 22:18

CK Dzisiaj 18:16


Ocena: 1 1


tez katolik
za PRL ludzie wychodzili z koscioła i wyzywali mnie żyd bo nie chodziłem , zrozum mnie nie było RM to byli katolicy i dzisiaj są tacy sami katolicy-------
---Nie kłam,za komuny wielu nie chodziło i nikt ich nie wyzywał od żydów.chyba,że mój dziadek mnie,kiedy nie chciało mi się iść do kościoła,lub zwiałem z religii i się o tym dowiedział.Ty pod tym kościołe stałeś i demonstrowałeś swój ateizm?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobe
  • kobe
  • 04.07.2011 22:08

levy Dzisiaj 15:17


Ocena: 3 4


Chciałbym zauważyć, że wiara w coś nadprzyrodzonego i jego opatrzność nie świadczy o zbyt wielkiej inteligencji.
-------------
levy,-nawet lubię czytać Twoje wpisy,mamy zbliżony światopogląd,-wyłączając religię.-Zostaw inteligęncję wiernych- wiernym,-zajmij się swoją.Myślę,że człowiek,który czce uchodzić za postępowego,powinien być bardziej tolerancyjny,a nie wyśmiewać się z tego,co robią inni,tylko dlatego,że sam tego nie robi.-Zaczynam mieć obiekcje,co do Twojej inteligencji,nie chciał bym cię zaliczyć do ludzi typu"myNród".

Komentarz został ukrytyrozwiń
medalik
  • medalik
  • 04.07.2011 21:58

co wspólnego ma Rydzyk i Ferdek Kiepski???


obaj wołają: BABKA DAWAJ RENTKEEE!!!!