Facebook Google+ Twitter

Koniec okupacji opatowskiego Collar Textilu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 16:37

Pracownicy opatowskiego zakładu Collar Textil zakończyli prowadzoną od początku grudnia ubiegłego roku okupację siedziby przedsiębiorstwa. Szwaczki wróciły do domów - powiedział Radiu Kielce przewodniczący Zakładowej Solidarności Krzysztof Chałupczak.

Jest to efekt ogłoszenia przez sąd upadłości firmy i otrzymania od syndyka zakładu pieniędzy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Teraz pracownicy upadłego Collar Textilu skupiają się na poszukiwaniu inwestora, który wznowiłby produkcję w zakładzie. W tej sprawie w najbliższy poniedziałek w Warszawie odbędzie się spotkanie z potencjalnym inwestorem, ale na razie Krzysztof Chałupczak nie chciał zdradzić szczegółów.

Opatowski Collar Textil zakończył produkcję w listopadzie ubiegłego roku. Pracownicy przez kilka miesięcy nie otrzymywali wynagrodzeń za wykonaną pracę. Załoga okupując budynek domagała się ogłoszenia upadłości firmy, co pozwoliło im odzyskać część zaległych pieniędzy.

W sprawie opatowskiego Collar Textilu prokuratura postawiła zarzuty Jerzemu R. likwidatorowi, a zarazem właścicielowi zakładu. Miał on działać na szkodę firmy oraz wierzycieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.