Facebook Google+ Twitter

Koniec pedofilii wśród księży?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-12-23 10:07

W sobotę Benedykt XVI mianował amerykańskiego księdza Roberta Olivera promotorem sprawiedliwości, co odpowiada funkcji prokuratora. Będzie się on zajmował w Kongregacji Nauki Wiary przypadkami pedofilii wśród księży.

Ksiądz Oliver pracował jako asystent ds. kanonicznych w archidiecezji w Bostonie, gdzie doszło do ujawnienia pedofilii przed kilkunastu laty. Temat ten poruszał w publikacjach do tamtejszej gazety "Boston Globe", która ujawniła szczegóły skandalu. Współpracował również z komitetami świeckich, zajmującymi się przypadkami pedofilii w szeregach duchowieństwa. Archidiecezja zapłaciła wówczas ogromne odszkodowania ofiarom wykorzystywania. Z czasem stała się wzorem walki z tym zjawiskiem i naprawiania wyrządzonych szkód.

Zdaniem watykanistów nominacja ta potwierdza konsekwentnie i z determinacją realizowaną przez papieża linię zerowej tolerancji wobec tych przestępstw.
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@ Eugeniusz Łuczyński Dzisiaj 14:25

Weź do ręki biały opłatek,
i choć nie masz go z kim dzielić.
życz dziś szczęścia całemu światu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jeden taki Papierz z miasta Grójca , to na obecne Święta B.N postawił specjalny dom w którym osobiście udziela ślubów lesbijkom i ich męskim odpowiednikom. To ci dopiero jest świąteczny news. A ty bidulo piszesz o sobie że jesteś w centrum wydarzeń. Gdzie tam ci do centrum!!! No chyba że jest to centrum handlu badziewiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to życzenie noworoczne ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co ci się nie podoba w tytule jakie słowo księża czy pedofilia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, nie! Dlaczego taki tytuł artykułu? Może, wobec tego, Zbigniew Ziobro niech zastąpi Jarosława Gowina, to nam korupcję zlikwiduje w Polsce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.