Facebook Google+ Twitter

Koniec protestu lekarzy

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-06-27 09:56

Od rana wszystkie poradnie specjalistyczne Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach znowu przyjmują potrzebujących pomocy małych pacjentów.

Pracujący tam lekarze obiecują nadrabiać zaległości. Nie będzie łatwo, bo już przed strajkiem na wizytę u niektórych specjalistów trzeba było czekać do kilku miesięcy.

Wczoraj strajkujący podpisali porozumienie z dyrekcją. Na jego mocy od lipca lekarze dostaną po 730 zł podwyżki (będą zarabiać średnio 2,2 tys. zł), a pielęgniarki po 240 zł. To w sumie dodatkowy milion złotych wyjęty ze szpitalnego budżetu. Pieniądze za pierwsze trzy miesiące, ze względu na trudną sytuację finansową szpitala, zostaną wypłacone w pięciu ratach. Jeśli do wypłat nie dojdzie, personel znowu rozpocznie strajk.

Porozumienie to zostało wynegocjowane już pod koniec ubiegłego tygodnia. Strajkujący potrzebowali jednak czasu na zastanowienie i konsultacje z prawnikami.

Szpital ma 40 mln zł długu. Pochodzi on m.in. z czasów budowy Centrum. Na samym strajku, zdaniem dyrektor Renaty Pódy, placówka straciła 2 mln zł. To dlatego, że nie wykonywała kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Minister zdrowia prof. Zbigniew Religa zapowiedział restrukturyzację szpitala, co będzie oznaczało jego częściowe oddłużenie. Niewykluczone, że może dojść do likwidacji. Tak jednak stanie się tylko wówczas, gdy placówka będzie generować nowe długi.

Dziennik Zachodni


 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.