Facebook Google+ Twitter

Koniec protestu ratowników medycznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 19:38

Akcja protestacyjna ratowników medycznych została zawieszona - to efekt spotkania minister zdrowia Ewy Kopacz z przedstawicielami związków zawodowych ratownictwa medycznego. Akcja trwała od 23 czerwca.

Przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Robert Szulc podkreślił, że rozmowa z minister zdrowia spełniła oczekiwanie związkowców. Rozmowa była merytoryczna, a minister Kopacz rzeczowo odpowiadała na pytania związkowców - podsumowuje Szulc i dodaje, że jeśli szefowa resortu zdrowia wywiąże się ze wszystkich zobowiązań sytuacja w ratownictwie będzie się poprawiać.

Tomasz Badach-Rogowski, członek zarządu Krajowego Związku zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego podkreślił, że ministerstwo zobowiązało się do wzrostu wynagrodzeń dla ratowników medycznych.
Podwyżki dla ratowników medycznych ma zagwarantować dodatkowe 130 mln złotych, które minister zdrowia przeznaczyła na ratownictwo.

Ewa Kopacz poinformowała, że zespół ds. ratownictwa został rozszerzony o przedstawicili wszystkich związków zawodowych. Zdaniem szefowej resortu zdrowia, usprawni to prace nad nowelizacja ustawy o ratownictwie.
Minister zdrowia podziękowała związkowcom za konstruktywną rozmowę. Zwróciła uwagę, że na tym przełomie skorzystają przede wszystkim pacjenci.

Rozmowy związkowców z minister zdrowia trwały ponad 2 godziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.