Facebook Google+ Twitter

Koniec Przystanku Woodstock w Kostrzynie?

Organizator muzycznego festiwalu w Kostrzynie n/O (Lubuskie) ma kłopot. Pola, na których rozgrywana jest kultowa impreza, sprzedawane są nowym właścicielom, a ci już teraz zapowiadają horrendalne stawki za użytkowanie działek na czas trwania Woodstocku.

Cień zawisł nad tegorocznym XVIII Przystankiem Woodstock, kiedy poszła pod młotek jedna z działek na festiwalowym polu, co drastycznie zaważyło na ograniczeniu zbiórki krwi w trakcie trwania festiwalu 2012.

Przypomnijmy: miejsce, gdzie odbywa się festiwal, leży w większości na terenach należących do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, i co roku pojawiają się tu nowi inwestorzy. Działka, na której miała być zbierana krew od tegorocznych woodstockowiczów, zmieniła właściciela. A ten z kolei zażądał pieniędzy za to, że na jego terenie staną autobusy, pobierające krew. Miała być to kwota 100 tys. zł najpierw, później kwota miała spaść do sumy 40 tys. za czas trwania festiwalu.

- Nie jestem upoważniony mówić jaka to była kwota, ale na pewno była ona nie do zaakceptowania przez naszą fundację, ani przez Regionalną Stację Krwiodawca i Krwiolecznictwa – oznajmił wówczas dla W24 rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztof Dobies.

Na szczęście do akcji wkroczyły wtedy władze miasta i zarząd K-SSSE. - Znaleźliśmy w obrębie festiwalu dogodne miejsce na punkt zbierania krwi – mówił uradowany burmistrz Kostrzyna, Andrzej Kunt. - Miejsce jest widoczne, oddalone od przystanku około 500 metrów. Prowadzi do niego utwardzona droga, to ważne, bo swobodnie mogą na punkt dotrzeć ambulansy.

Niestety, jak okazało się, nowa lokalizacja się pośród woodstockowiczów się nie przyjęła, sporo załóg ambulansów, po usłyszeniu komplikacji z miejscami do poboru krwi – nie przyjechało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antyjudasz
  • antyjudasz
  • 19.09.2012 04:12

Zachłanność p...... noworyszy nie zna umiarkowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.