Facebook Google+ Twitter

Koniec rekreacji konnej oraz hipoterapii w Sopocie?

Czy na Hipodromie w Sopocie przestanie istnieć hipoterapia i szkółki nauki jazdy konnej? Wszystko wskazuje na to, że nowe kierownictwo spółki zarządzającej obiektem do tego dąży.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. udostępnione przez GreyTreeSprawa jest poważna, chodzi tu nie tylko o działalność kilku podmiotów gospodarczych, ale przede wszystkim o jedną z wizytówek Sopotu, dobro tysięcy użytkowników tej formy sportu, rekreacji i leczenia, jak również całej społeczności lokalnej.

Od jakiegoś czasu firma Greytree wspiera szkółki i hipoterapię, które w sporze ze spółką Hipodrom Sopot zostały postawione w bardzo trudnej sytuacji. Reprezentuje je w negocjacjach. Pełni także rolę mediatora.

Sopot od dawna stara się zmodernizować Hipodrom – „perłę w koronie”. Prezydenci miasta mówią o tym jednogłośnie. Jednym z kluczowych posunięć miało być powołanie nowej prezes, o czym pisał m.in. "Dziennik Bałtycki" (czytaj tutaj). I zaczęło się. Wszelkie działania podejmowane przez nowy zarząd spółki mają doprowadzić do wzrostu atrakcyjności, bezpieczeństwa i konkurencyjności obiektu.

Jedną z ofiar restrukturyzacji mają stać się szkółki jazdy konnej i hipoterapia (o czym pisały i mówiły już media), względem których wytaczane są absurdalne żądania, nie mające nic wspólnego z zasadami wolnorynkowymi.

Całość przypomina powrót do poprzedniej epoki i przesławnych kołchozów – przykładem może być pomysł łączenia wszystkich szkółek w trzy podmioty, z których każdy miałby trenować na innym poziomie zaawansowania. Od hipoterapii i rekreacji wymagane są uprawnienia PZJ (Polskiego Związku Jeździeckiego), które sam PZJ kieruje tylko do szkółek sportowych (bez tego uprawnienia jeźdźcy nie mogą startować w zawodach). Wyobrażacie sobie dziecko niepełnosprawne, uczęszczające na zajęcia lecznicze z hipoterapii, które startuje w skokach przez przeszkody?

Kwestią niepodważalną jest władza spółki na terenie Hipodromu i jej prawo do działań na rzecz rozwoju obiektu – a więc np. podnoszenie czynszu, zwiększanie wymagań etc. To właściciele szkółek i hipoterapii rozumieją i z tym się zgadzają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.